ZDIEĽAŤ

Dubaj je mesto, ktoré by mal aspoň raz navštíviť každý – či už milovník pláží, úzkych talianskych uličiek, potápania, alebo vysokohorskej turistiky. Nezáleží na tom, čo máte radi a čo sa vám páči, táto metropola si vás podmaní. Najvyššie budovy sveta, luxusné hotely, reštaurácie v oblakoch, fascinujúca architektúra na každom kroku a to všetko uprostred púšte. Čo by ste mali v Dubaji navštíviť?

Výhľad na/z Burj Khalifa

Neprehliadnuteľná. Toto slovo najlepšie vystihuje budovu 828 metrov vysokú, najvyššiu na svete, ktorá žiari v unikátnej dubajskej panoráme. Hoci je dychvyrážajúca už z vonku, vnútri sa môžete tešiť na ešte intenzívnejší zážitok. Určite nevynechajte možnosť vyviezť sa na 124. poschodie s vyhliadkovou terasou a pozrite si Dubaj ako na dlani. Ak by ste mali záujem vychutnať si jedlo s výhľadom na oblaky, o dve podlažia nižšie vás radi obslúžia v reštaurácii At.mosphere.

Nákup/lyžovačka v Mall of the Emirates

Dubaj je mesto superlatívov a hneď niekoľko z nich hrdo nesie nákupné centrum Mall of the Emirates. Na viac ako 255-tisíc metroch štvorcových tu nájdete približne 1 200 obchodov, 150 reštaurácií a kaviarní či 7 000 parkovacích miest. Uprostred centra je najväčšia krytá zjazdovka na lyžovanie – áno, uprostred púšte – so svahom dlhým 400 metrov. Nechýba tu ani ľadové klzisko. Pripravte sa na to, že jeden deň je na Mall of the Emirates málo.

Prechádzka po Palm Jumeirah

Človekom vytvorený polostrov Palm Jumeirah môžeme pokojne označiť za ôsmy div sveta. Šesť rokov trvalo dokončiť tento projekt, ktorý stál 12 miliárd dolárov, a dnes je adresou mnohých luxusných hotelov, prepychových víl či rezidencií celebrít. Ikonou tu však je hotel Atlantis The Palm, ktorý patrí medzi najväčšie hotely v Dubaji a je povestný exkluzívnymi suitami (za najdrahšiu tu zaplatíte za noc 20-tisíc €) a vychýreným vodným svetom. Ak si chcete vychutnať iný pohľad na Palm Jumeirah a adrenalínový zážitok v jednom, tandemový zoskok z lietadla je presne pre vás.

Pokochajte sa Dubajskou fontánou

Dubajskú fontánu nájdete pred Burj Khalifou, stačí sledovať jej špičku a tá vás sem spoľahlivo zavedie, prípadne hneď neďaleko je tiež Dubai Mall. Čím je výnimočná? Je to najväčšia fontána s choreografiou na svete. Pripravte sa na veľkolepé predstavenie, počas ktorého voda bude vytryskovať až 150 metrov do vzduchu, tento tanec vody bude sprevádzaný svetelnými efektmi a hudbou. Dve predstavenia si vychutnáte počas pracovných dní okrem piatka o 13:00 a 13:30, akonáhle začne zapadať slnko, pokochať sa touto show môžete každých 30 minút až do 23:00.

Vydajte sa na výlet do púšte

Len 20 minút jazdy z Dubaja na vás čaká Arabská púšť, ktorú by bolo hriechom nenavštíviť. Turisti sem radi zavítajú, niet sa čomu čudovať – zdolávať duny môžu prakticky na všetkom: od ťavy cez pieskový snowboard až po džípy či štvorkolky. Veľkým zážitkom je i možnosť prenocovať v púšti v niektorom z rezortov.

 

Chcete si užiť dovolenku v Dubaji? Navštívte stránku www.dubaj.sk a vyberte si pobyt podľa svojho gusta.