ZDIEĽAŤ

Makadi Bay je turistami menej známe letovisko, no jeho návšteva stojí za to! Je zložené z luxusných hotelových komplexov v numibijskom orientálnom štýle, ktoré rozhodne majú čo ponúknuť. Tento exkluzívny skvost sa nachádza 30 km od Hurghady a je ideálny na strávenie nadštandardnej dovolenky v obklopení luxusu.

Slnko, voda, aktívna zábava, nakupovanie a mnohé iné aktivity – Makadi Bay ponúka všetko, čo si len návštevníci a ich ratolesti môžu priať. Od pláží, ktoré sú rajom pre milovníkov kúpania, potápania a šnorchlovania, cez reštaurácie, bary a diskotéky až po mnohé iné športy. Pripravte sa na blankytne čistú vodu, čarokrásne koralové útesy a nezabudnuteľné pláže so žiarivým, snehobielym pieskom.

Samozrejme, okrem leňošenia na pláži si môžete užívať vodné športy ako windsurfing či vodné lyžovanie. Príjemnou zmenou po celodennom kúpaní môže byť návšteva golfového ihriska, tenisových kurtov alebo ihrísk pre plážový volejbal.

Bez historických pamiatok, no s vysokým štandardom

Ak sa rozhodnete navštíviť Makadi Bay, pripravte sa, že žiadne architektonické skvosty dôb dávno minulých tu nenájdete, rekreačná oblasť bola vybudovaná čisto pre potreby turistického ruchu a nemá žiadne historické centrum. Pýši sa však vychytenými reštauráciami, obchodíkmi a bohatým nočným životom priamo v hotelových areáloch. Oplatí sa vidieť umelo vytvorené centrum Madinat, s ktorým sa spájajú dve veľmi živé ulice.

Ochutnať tu môžete miestne kulinárske špeciality, tiež sa dá skvelo zabaviť v baroch a na diskotékach alebo ísť nakupovať. Makadi Bay ponúka aj vysoký štandard doplnkových služieb. Nie je problém nájsť tu banku, zmenáreň, internetovú kaviareň či 24 hodinovú lekársku starostlivosť. Ak ste už boli v Egypte, určite viete, že tráviace ťažkosti vedia skomplikovať dovolenku. Prítomnosť doktora v blízkosti nikdy nie je na škodu.

vydajte sa na ťavách do zlatých piesočných dún

Ísť do Egypta na letnú dovolenku a vynechať púšť? Priam nemysliteľné! Rodiny s deťmi iste ocenia možnosť zúčastniť sa pravidelných výletov do okolia na koňoch alebo priateľských ťavách, ktoré ich bezpečne prevedú zlatými piesočnými dunami. Nechce sa vám do sedla? Do vyhriateho piesku sa môžete v spoločnosti sprievodcu vydať po svojich. Miestne pláže stoja rozhodne za návštevu, našťastie nie sú ohraničené plotmi, takže prechádzka pri západe slnka priamo v zálive je niečím, čo by ste rozhodne nemali vynechať.

Podobne ako výlety do okolia, nenechajte si ujsť orientálne letovisko Hurghada, do ktorého jazdia hotelové autobusy niekoľkokrát denne. Krásny výhľad do okolitého kraja je z hory Anfish, na dlhší výlet za pamiatkami sa oplatí ísť do Luxoru. Rozhodne by ste mali vidieť aj slávne pyramídy v Gíze, ku ktorým je to však pár hodín cesty, no nevidieť pyramídy, keď ste v Egypte, by bol hriech.

Zdroj obrázka: pixabay.com