ZDIEĽAŤ

Pýtate sa, ako súvisí cestovanie s investovaním do zlata? Jednoducho! Vhodná investícia do zlata môže znamenať zárobok niekoľkých tisícok eur, ktoré môžete využiť napríklad na cestovanie do svojej vysnenej destinácie!

Investovanie do zlata je výhodné v tom, že nevyžaduje veľa skúseností a je skutočne jednoduché. Ako prvé je potrebné zlato v správnom čase nakúpiť, následne počkať, kým jeho hodnota stúpne a predať ho. S investovaním do zlata tak nemáte veľa práce a ak vám vaša investícia vyjde, následne si môžete naplno užívať svoje peniaze, ktoré vám zlato zarobí. Vy sa už ale istotne pýtate, kedy je ten správny čas nakúpiť zlato, aby ste na ňom čo najviac zarobili…

Odpoveď znie – teraz! Čechy a Slovensko zachvátila zlatá horúčka, a teda každý väčší aj menší investor sa snaží do zlata investovať. Tento jav spôsobila skutočnosť, že cena zlata začala prudko stúpať. Ak teda zlato stihnete kúpiť čo najskôr, máte istotu, že na ňom ešte slušne zarobíte. Výhodnosť kúpy zlata v dnešnej dobe potvrdzuje aj Česká národná banka, ktorá je bežne v investovaní do zlata veľmi zdržanlivá, no aktuálne ho vo veľkom nakupuje. Len pre zaujímavosť, v roku 2010 stál 1 kg zlata okolo 29 000 eur, dnes už má cenu 55 000 eur. Až takýto veľký nárast môžete pri investovaní do zlata očakávať!

Voľte zlato, ktoré má hodnotu

Pri investovaní do zlata by ste sa mali zamerať výhradne na investičné zlato, ktoré má čistotu 24 karátov. Iné, menej rýdze druhy zlata nie sú vhodné na investovanie a pri ich kúpe riskujete, že prerobíte. Investičné zlato je najvhodnejšie nakupovať od overených svetoznámych producentov, napríklad, zo švajčiarska. Takéto kvalitné zlato zoženiete aj na Slovensku, napríklad v predajni na Dunajskej ulici č. 68 v Bratislave, kde mincovňa predáva švajčiarske zlaté zliatky, ktoré sú ideálnou investíciou.

Tak čo, ste pripravení na zlate zarobiť aj vy?