ZDIEĽAŤ

Viedeň je len kúsok od našich hraníc a ponúka priestor na skvelý výlet. Mnoho historických miest, krásna príroda a svoje si tam nájdu aj vaši malí potomkovia. Navyše nemusíte šoférovať, ale môžete tam ísť autobusom. Do Viedne – pýchy dynastie Habsburgovcov – sa oplatí vziať aj vaše deti. Budú nadšené!

Dom motýľov

Počas celého roka môžete prežiť nezabudnuteľný zážitok v Dome motýľov. Pestrofarebné motýle žijúce v secesnom skleníku očaria vás i vaše deti. Niektoré voľne poletujú, z iných sú ešte len larvy. Aby však motýle o motýliky prežili, vlhkosť vzduchu prekračuje 80 percent. Deti sa z presklenej vitríny dozvedia, ako vzniká kukla i to, ako sa z nej liahne motýľ. Dokonalú atmosféru dotvárajú jazierka, exotické rastliny i malý vodopád.

Prater

Zábavný park Prater nepochybne patrí k najznámejším európskym zábavným parkom. Bola založený už v roku 1766 a v súčasnosti v ňom nájdete okolo 250 atrakcií. O histórii parku sa môžete čo-to dozvedieť v Pratermuseum. Vstup do parku je bezplatný, ale platí sa za jednotlivé atrakcie. Pri Pratri sa nachádza aj veľké parkovisko, ktoré nebudete potrebovať, ak zvolíte cestu autobusom. Do Viedne zbytočne svojho tátoša ťahať nemusíte.

Haus der Musik

Interaktívne hudobné múzeum Dom hudby určite zaujme deti, ktoré majú čo dočinenia s hudbou, prípadne chcete v nich rozvinúť záujem o hudbu. Od roku 2000 sa tam usilujú návštevníkov nenásilným spôsobom skamarátiť s hudbou a naučiť ju chápať. Samozrejme, hravou formou. Pri odchode by vás mala hudba naozaj baviť.

Motorikpark

Na ihrisku sa nemusia hrať len deti. Zdolať opičiu dráhu, skákať, testovať vlastné sily môžu vo viedenskom Motorikparku aj dospeláci. V parku nájdete 23 stanovíšť, ktoré preveria motorické schopnosti aj kondíciu vašich detí aj vás samotných. Dokonca v Motorikparku môžete prežiť aj tréning s pomocou osobného trénera.