ZDIEĽAŤ
Takto sa dovolenkuje vo Vysokých Tatrách

Tatry sú pýchou našej krajiny a ani nemusíte byť lyžiar, aby sa vám srdce radosťou rozbúchalo pri pohľade na vysoké končiare hôr či okolité lesy. Rezervujte si dovolenku vo Vysokých Tatrách a doprajte si relax v nádhernej slovenskej prírode.

V Tatrách pozor na oči

Je to tak. Niežeby vám mali vypadnúť od toho, že ich budete len tak vyvaľovať na okolitú nádheru. Treba však dbať na správnu ochranu zraku. Možno by sa mohlo zdať, že na zimnej dovolenke nebudete potrebovať slnečné okuliare, no práve od snehu sa odráža najviac slnečného žiarenia. Ak budete od hlavy po päty vhodne chránení pred zimou a UV lúčmi, môžete sa v Tatrách vydať cestou zábavy alebo poznávania. Lyžiari si skvelo zalyžujú na Hrebienku v Starom Smokovci, v Snowparku Lučivná, v Ski centrách v Ždiari alebo v Štrbskom Plese. Nájde sa tu aj dostatok adrenalínových atrakcií. Leteli ste už balónom? Môcť si prezrieť Vysoké Tatry z vtáčej perspektívy je zaiste zážitok na celý život. Adrenalínom vás nabije aj bobová dráha v Tatranskej Lomnici, vyhliadkový let lietadlom či napínavý zoskok padákom v Spišskej Novej Vsi. Vo Vysokých Tatrách máte možnosť navštíviť Dobšinskú ľadovú jaskyňu v Stratenej, Zelenú jaskyňu v Dobšinej či Važeckú jaskyňu. Keď vám zachutí spoznávať prírodné krásy, určite sa choďte pozrieť aj na niektoré známe tatranské vodopády, ktoré zaujmú v každom ročnom období. Nájdete ich v Starom Smokovci, v Štrbskom Plese, v Hrabušiciach i Letanovciach.

Ubytujte sa v blízkosti najlepších atrakcií

Vo Vysokých Tatrách sa turisti nenudia. Po ľahšej či náročnej turistike alebo lyžovaní máte možnosť dopriať si perfektný wellness v moderných kúpeľoch. Navštívite Starú Ľubovňu, Vyšné Ružbachy alebo vás to viac ťahá na štrkoviská v Batizovciach či ku gejzíru do Gánoviec? Krásne výhľady sa núkajú aj v botanickej záhrade v Tatranskej Lomnici. Rezervujte si ubytovanie vo Vysokých Tatrách priamo u poskytovateľa ubytovania, či to bude chata, zrub, penzión, alebo hotel, no nečakajte žiadne poplatky za sprostredkovanie. Stránky Fiemso.com vám poskytnú kontakt na konkrétnych ubytovateľov, vďaka čomu sa na svoj zájazd dostanete bez zbytočných príplatkov či nedorozumení. Aj región Vysoké Tatry ponúka množstvo aktuálne voľných ubytovacích zariadení. Vyberte si také, z ktorého to budete mať ku každej turistickej atrakcii na skok.