ZDIEĽAŤ
3 dôležité zdravotné výhody elektrických bicyklov

Akýkoľvek pravidelný pohyb je pre naše zdravie viac ako prospešný. Ako konkrétne na naše zdravie vplýva bicyklovanie práve v prípade, že používame elektrický bicykel ? Dozviete sa v tomto článku.

V nasledujúcich riadkoch sa zameriame na čoraz viac používané elektrické bicykle a ich vplyv na ľudské zdravie. Všetky informácie pochádzajú z podložených štúdií vedcov a skúseností jazdcov na elektrických bicykloch. Ste aj vy náruživý elektro cyklista? Po tomto článku budete mať z tejto aktivity ešte o čosi lepší pocit. Tak sa pohodlnne usadťe, prípadne použite svoje obľúbené masážne prístroje na zaslúžený relax a vychutnajte si nasledujúce riadky.

Výsledky štúdií potvrdzujú, že pravidelné používanie elektrobicykla má pre zdravie výrazné zdravotné prínosy. Patrí medzi ne napríklad zlepšenie srdečného zdravia, hladiny cukru v krvi, posilnenie svalov, kostí a kĺbov, prevencia závažných ochorení, udržiavanie sa v kondícii, ale napríklad aj posilnenie sebadôvery.

1.      Prevencia závažných ochorení

Štúdie nesporne dokazujú, že akékoľvek pravidelné cvičenie má obrovský vplyv na naše zdravie. Dokonca sa nezdráhajú označiť cvičenie ako zázračné preventívne opatrenie pre civilizačné choroby, ktoré zabíjajú väčšinu z nás – cukrovka, srdcové ochorenia, rakovina či depresia. S tým nesporne súvisí aj významné predĺženie kvality života. 2,5 hodiny strednej intenzity na elektrickom bicykli a tento pozitívny vplyv sa na vašom zdraví zaručene zapíše.

2.      Posilnenie svalov, kostí, kĺbov a stredu tela

Riadením, šliapaním do pedálov a balansovaním na elektrobicykli výrazne podporujete zdravé a silné svaly, kosti a kĺby. Je to tým, že elektrobicykle sú podstatne ťažšie ako bežné bicykle (zvyčajne vážia od 40 do 80 kg).

Môžu sa vám tak vyhnúť nepríjemné ochorenia kĺbov ako je osteoporóza, osteoartritída či chronické bolesti dolnej časti chrbta, ktoré navyše vedú k zvýšenému riziku zlomenín, bolestí či indivalidity. Jazdou na elektrobicykli jednoducho zlepšujete pevnosť kostí a znižujete riziko osteoporotických zlomenín.

Bicyklovaním tiež pravidelne používate svaly stredu tela na udržanie rovnováhy, čím sa jeho pevnosť a sila výrazne zvýši. Pevný a silný stred tela je veľmi dôležitý na udržanie zdravia nášho pohybového systému.

3.      Posilnenie športovej sebadôvery starších ľudí

Keď chcú ľudia začať športovať v staršom veku alebo po dlhšej pauze, je pre nich e-bike skutočne skvelá voľba. Vďaka elektrickému bicyklu majú istotu, že im pomôže v prípade náročných kopcov alebo ako záverečný prídavný motor, ak im už dôjdu sily na ceste domov