ZDIEĽAŤ
S motorkou naprieč Európou

Splnili ste si detský sen? Jazda na motorke nemusí byť výhradne len cesta do roboty a naspäť. Je to životný štýl. Bežne vás motorka dopraví do obchodu, do zamestnania, no potom sú tu chvíle, keď idete, a neviete kam. Skrátka ide len o to vyvetrať si hlavu. To zaváňa dobrodružstvom! Majte poruke všetko, čo by sa vám počas výletu mohlo zísť.  

Batožina na dlhšie i kratšie výlety

Už dlhšie sa pohrávate s myšlienkou pobaliť sa a ísť? Či sami, či s dobrou spoločnosťou, dôležité je, aby vám počas dobrodružstva nič nechýbalo. Stravu a nápoje ľahko zoženiete po ceste, avšak osobné veci a náhradné oblečenie si pobaliť treba. Ostáva na vašom zvážení, či si batožinu ponesiete na chrbte, alebo na svojej motorke. Možností je viacero a vás ovplyvní jedine to, koľko si toho potrebujete vziať a aký model motorky máte. Sú totiž vrchné kufre na motorku, ale aj bočné, tu sa toho zmestí viac ako do ruksaku či obyčajnej ľadvinky. Aké materiály batožiny voliť? Odolný plast, ľahký hliník, luxusnú kožu? Moderné nepremokavé materiály vám takisto zabezpečia pohodlné cestovanie. Všetko záleží od toho, aký máte imidž. Batožina na motorku prezentuje vašu osobnosť rovnako ako samotný stroj či vaše moto oblečenie. Veľkú úlohu pri výbere teda nezohrá iba praktickosť batožiny, ale aj jej dizajn.

S motorkou naprieč Európou

Plastové kufre rôznych objemov

Keďže batožina sa upevňuje na motorku, je jasné, že hmotnosť aj nosnosť kufrov je prispôsobená tomuto faktu. Plastové kufre si môžete vyberať podľa objemu, ktorý pojmú, ale i podľa toho, či sa pripevňujú v zadnej časti motorky alebo po jej bokoch. Niektoré unesú 3 kg, iné 10 kg, preto spontánne sa pobaliť a vyraziť za hranice nášho štátu nebude problém. Kufre na motorku sú stavané na to, aby poskytli miesto na uskladnenie jednej či dvom prilbám, ale bezpečne prenesú aj dôležité dokumenty, nepokrčené a nezmoknuté. Ľahko ich z motorky snímete a s praktickým úchytom prenesiete. Existujú univerzálne kufre, ktoré sa dajú použiť ako zadné aj bočné, a tak sa vám otvára ešte viac možností, ako sa na výlet pobaliť prakticky. 

Keď vám vonia koža

motorkármi sa nám odjakživa spája vôňa kože, preto bez otáľania siahnite po tomto materiáli. Je prírodný, voňavý, odolný a pri správnej starostlivosti vám vydrží roky. Kožené tašky predstavujú luxusnú moto batožinu, či si zvolíte zadné tašky na motorku, kožené brašne, alebo rolky. Sú elegantné a prispôsobia sa akémukoľvek motocyklu. Vďaka ramenným popruhom tento typ batožiny ľahko prenesiete z motorky rovno do hotela. Kožené tašky dotvoria váš imidž motorkára a stanú sa vaším obľúbeným spoločníkom pri akomkoľvek dobrodružstve.