ZDIEĽAŤ

Túto zimu máme pred sebou zaiste mnoho zábavy. No viete, ako to bude vyzerať v našich veľhorách? Čaká nás predsa úžasný a nezabudnuteľný zážitok, ktorý nám poskytne 27. ročník Svetovej zimnej univerziády v Štrbskom Plese-Osrblie. Nenechajte si ujsť toto fantastické podujatie a rezervujte si príjemné ubytovanie v Tatrách. Čo takto hotel priamo v srdci Vysokých Tatier, v Tatranskom národnom parku a s výhľadom na Lomnický štít? Vaša odpoveď je “áno”? Potom voľte hotel Slovan. 

Kto sa tu predvedie?

Ani sa nenazdáme a za malú chvíľu sa budeme pozerať na dejisko zápolenia mnohých športovcov. Vysoké Tatry ako symbol cestovného ruchu, športu, zábavy a odpočinku budú mať opäť možnosť ukázať svoju  originalitu, jedinečnosť a krásu.  Svetová zimná univerziáda sa uskutoční v čase od 24. 1. do 1. 2. 2015 na Štrbskom Plese a v Osrblí. Toto medzinárodné, vysokoškolské a športové podujatie organizuje International University Sports Federation – FISU /Medzinárodná federácia vysokoškolského športu/. Hostiteľmi bude Španielsko s jeho krásnym mestom Granada, no prirodzene aj Slovensko s obcami Štrbské Pleso a Osrblie. Ak sa chcete tejto skvelej akcie zúčastniť aj Vy, tak čo najskôr si vyhľadajte adekvátne ubytovanie Tatranská Lomnica. Možno to bude práve spomínaný rodinný hotel Slovan. U nás by sa malo Univerziády zúčastniť 470 športovcov zastúpených z 32 krajín, ktorí sa budú  predstavovať v skokoch  a v behu na lyžiach, v biatlone a v severskej kombinácii. Dohromady by sa malo na tomto športovom podujatí predstaviť až 800 športovcov, trénerov a ďalších členov výprav. O organizáciu Univerziády sa postará 30 členov organizačného výboru, 200 rozhodcov, 50 členov International University Sports Federation, okolo 200 dobrovoľníkov a technických pracovníkov.

High Mountains in winter time, Europe

Tvár akcie

Tvárou Univerziády na Štrbskom Plese a Osrblí sa stala naša mladá slovenská reprezentantka v streľbe Danka Barteková, ktorá je od roku 2013 aj členkou Medzinárodného olympijského výboru. Danka Barteková sa bude ako ambasádor Univerziády prihovárať všetkým pretekárom, priaznivcom a organizátorom tohto nádherného podujatia. Očakáva sa veľký záujem o túto akciu a tiež prítomnosť mnohých novinárov z Európy, Ázie, Ameriky i Austrálie.

Ceremónie

Počas Zimnej Univerziády sa uskutočnia na Štrbskom Plese rôzne podujatia, medzi ktoré patrí napríklad privítanie jednotlivých výprav, otváracie, záverečné alebo medailové ceremoniály. Samotný otvárací ceremoniál Univerziády sa uskutoční 24.1.2015 v Štrbskom Plese o 18.00 hodine, kedy bude zapálený aj univerziádny oheň. Mal by to byť približne jeden a pol hodinový kultúrny program. Pokiaľ si nechcete nechať ujsť ani jednu zo skvelých častí univerziády, obvolávajte ubytovanie Vysoké Tatry, pretože už čoskoro môže byť tento termín plne obsadený. Medailové ceremoniály sa budú uskutočňovať každý deň po skončení športových disciplín, kedy sa budú odovzdávať víťazom ich získané medaily. Univerziáda by sa u nás mala skončiť záverečným ceremoniálom až 1.2.2015 na Štrbskom Plese, kedy odovzdáme štafetu organizačnému výboru z Granady, ktorá pokračuje v Svetovej zimnej univerziáde v dňoch od 4. do 14. februára 2015.

Všetkým, ktorí sa rozhodli Svetovú zimnú univerziádu 2015 prežívať autenticky a naplno, prajeme veľa krásnych zážitkov a dobrú náladu.

Zdroj: vt.sk, saus.sk

Foto: hotelslovan.sk, © [samott] / Dollar Photo Club