ZDIEĽAŤ

Mnohí z nás si zimu bez dobrej lyžovačky ani len nevedia predstaviť. Menej nároční lyžiari si ju doprajú na svahoch slovenských hôr, tí náročnejší často cestujú do zahraničia, najmä do Álp. Nech už s lyžami skončíte kdekoľvek, nikde by ste nemali chodiť bez cestovného poistenia. Za symbolický peniaz vás totiž dokáže ochrániť pred hotovou finančnou katastrofou.

Nenechajte sa úrazom na svahu položiť na lopatky

Ak sa vám na lyžiarskom svahu v zahraničí náhodou prihodí úraz a vy nemáte uzatvorené cestovné poistenie, pravdepodobne vyhlásite bankrot. Náklady spojené s prevozom, ošetrením a následnou liečbou v nemocnici sa totiž môžu vyšplhať až na desiatky tisíc eur. Práve preto je cestovné poistenie naozaj nevyhnutné. Pár desiatok eur vás totiž ochráni pred horibilnými poplatkami, ktoré by vás položili na lopatky. Súčasťou cestovného poistenia je krytie nákladov a asistenčné služby poisťovne v limite, ktorý je uvedený v zmluve. Táto suma je však dostatočne vysoká, obvykle vyššia než 100-tisíc eur.

Rozumnou voľbou je aj poistenie zodpovednosti za škodu

Odborníci na cestovné poistenie zo spoločnosti WinnersGroup odporúčajú pri uzatváraní cestovného poistenia na lyžovačku využiť aj možnosť poistenia zodpovednosti za škodu. Ak totiž na svahu spôsobíte úraz inej osobe, tá od vás môže súdnou cestou vyžadovať uhradenie celkovej škody. Poistenie zodpovednosti za škodu v takomto prípade vykryje vyčíslenú sumu a vy tak prežijete túto nepríjemnú udalosť bez ujmy na majetku.

Produkty cestovného poistenia sú ideálne aj pre lyžovačku na Slovensku

Cestovné poistenie a rozličné pripoistenia je však vhodné uzatvoriť, aj keď lyžujete na Slovensku. Podľa WinnersGroup je to najmä poistenie, ktoré kryje zásahy horskej služby. Mnohé lyžiarske strediská sa totiž nachádzajú v neprístupnom teréne, v ktorom namiesto klasickej záchrannej služby operuje horská služba. Jej výjazdy sú finančne nákladné a žiaľ verejným poistením nepreplácané. Toto poistenie je ideálne aj pre všetkých vysokohorských turistov, na ktorých v horách číha možné nebezpečenstvo naozaj na každom kroku.

 

 

Photo: Evgeni Dinev, freedigitalphotos.net