ZDIEĽAŤ

Kam na zimnú exotickú dovolenku?

Milujete exotiku a radi by ste si ju užívali aj mimo typickej dovolenkovej sezóny? Dnes to nie je žiaden problém. Aj počas zimy máte možnosť navštíviť mnohé exotické destinácie, ktoré sú počas tohto obdobia priam stvorené na strávenie pohodových chvíľ pri mori alebo spoznávanie pamiatok a kultúry nám relatívne vzdialených národov. Pozrite si s nami niekoľko miest, na ktorých sú zimné dovolenky naozaj nezabudnuteľné.

V Thajsku vás prekvapí naozaj vysoká úroveň služieb

Jednou z takých destinácií je aj Thajsko. Počas zimných mesiacov tu panuje naozaj príjemné počasie s dennými teplotami okolo 30°C a teplotou mora približne 26°C. Azda najväčšou výhodou Thajska je okrem nádherného tyrkysovo-modrého mora aj naozaj vysoká úroveň služieb a prívetivosť tunajších obyvateľov. Môžete sa napríklad zveriť do rúk šikovných thajských masérok, ktoré prispejú k dokonalej regenerácií vášho pohybového aparátu. Odvážni páni zas môžu na vlastnej koži okúsiť čaro „kňažiek lásky“. Nezabudnuteľným zážitkom sú aj tradičné trhy, na ktorých to z každej strany rozvoniava typickým thajským jedlom, pričom všetko je dostupné doslova za babku. Exotické dovolenky v Thajsku na 8 až 11 dní je možné zohnať už od ceny približne 1000€.

Raj uprostred Indického oceánu, to sú Seychely

Súostrovie Seychely tvorí až 115 drobných ostrovčekov, ktoré sú určené najmä pre milovníkov čistého a priezračného mora a vylihovania na plážach. Seychely sú typické najmä modrými lagúnami, ktoré lemujú biele pláže s obrovskými oválnymi žulovými skalami a exotickými palmami, čo dokopy vytvára priam rozprávkovú scenériu. Najväčším a zároveň najnavštevovanejším ostrovom je ostrov Mahé s metropolou Victoria, ktorý na hornatom severe poskytuje ideálne podmienky na turistiku, na juhu zas na potápanie či šnorchlovanie. Perličkou ostrova Mahé je voňavá pláž Anse Souillac, ktorú lemujú škoricové plantáže.

Dovolenka v Karibiku jedine počas zimy

Ak je vašim cestovateľským snom Karibik, práve zima je ideálne obdobie na navštívenie tejto oblasti. Počas nášho leta totiž v Karibiku panuje obdobie dažďov a búrok, pričom obdobie sucha a príjemného počasia začína práve od novembra a trvá až do apríla. V obklopení Karibského mora na vás čaká hneď niekoľko populárnych destinácií – Kuba, Dominikánska republika, Jamajka a viaceré menšie ostrovné štáty, ktoré sú priam predurčené na luxusné pobyty s nádychom exotiky.