ZDIEĽAŤ

To, čo v zahraničí výborne funguje už dlhé roky, u nás ešte tak veľa ľudí nevyužíva, prípadne o tom vôbec netušia. A to je škoda. Prečo sa spoliehať na preplnenú mestskú a medzimestskú verejnú dopravu, keď sa môžete pohodlne presúvať prenajatým vozidlom kdekoľvek si želáte.

Časový rozvrh je vo vašich rukách

Poznáte to, prídete do nového mesta a neviete sa orientovať. Či už pricestujete lietadlom, vlakom alebo autobusom, vždy sa musíte najprv zorientovať v mestskej hromadnej doprave, prípadne využiť predražené ponuky taxi služieb. V zahraničí je úplne bežné, že pri veľkých medzinárodných staniciach a letiskách sa nachádzajú požičovne áut, kde si vyberiete model, ktorý vyhovuje vašim potrebám a požadovanú dobu na ňom jazdíte. Dostanete sa tak na nečakané miesta, spoznáte neznáme destinácie a objavíte čaro danej krajiny. Spoznáte ju v jej prirodzenej podobe, uvidíte aj iné miesta ako len turisticky známe oblasti. Ste vlastne pánom svojho času a programu.

pozicovna-aut-eurocar.sk

Požičanie vozidla rýchlo a jednoducho

Väčšina ľudí si myslí, že prenájom auta je drahá a zložitá záležitosť. Vôbec to tak nemusí byť. Podľa zamestnancov z požičovne áut EUROCAR, ktorá sídli pri bratislavskom letisku, je to rýchle a jednoduché. Základnými podmienkami sú plnoletosť, vlastnenie vodičského preukazu a minimálna dĺžka prenájmu vozidla na jeden deň. V cene máte aj havarijné poistenie, slovenskú diaľničnú známku, asistenčné služby pri poruche vozidla alebo dopravnej nehode. Automobil navyše môžete používať v celej Európskej únii.

Samozrejme sa prenájom vozidla nevyužíva len na dovolenkové účely. Využite túto možnosť aj keď ste obchodný cestujúci alebo máte pokazené svoje vlastné vozidlo a istý čas ho nemôžete používať. Nebojte sa takúto možnosť odporučiť aj známym zo zahraničia, ktorí priletia na Slovensko a už na letisku si chcú prenajať vozidlo, ako sú zvyknutí z domova. Táto možnosť je naozaj bezproblémová aj na Slovensku, stačí sa trochu poinformovať. Určite aj ďalšie slovenské letiská s medzinárodnou prepravou, nie len to bratislavské, majú vo svojom okolí nejakú spoľahlivú autopožičovňu, neváhajte sa opýtať.

zdroj foto: num_skyman, free, freedigitalphotos.net