ZDIEĽAŤ

X v názve nových modelov, a to v názve Opel Mokka X a Opel Crossland X, znamená niečo extra. Čo je však na týchto modeloch také výnimočné?

Opel Mokka X je momentálne najpredávanejším modelom tejto známej nemeckej značky. Mokka X vám sľubuje skutočné dobrodružstvo z jazdy, a to aj výrobcovia skutočne dosiahli. Auto sa pýši komfortnými ergonomickými prednými sedadlami a na zadné sedadlá sa pohodlne dokážu usadiť až traja dospelí ľudia, čo vám hociktorý iný model nedokáže zaručiť.

Pokiaľ patríte ku vodičom, ktorý potrebujú mať stále niečo po ruke, či už ide o mobil, diár alebo nápoje, v Mokke X budete určite spokojní. Ponúka totiž veľké množstvo odkladacích priestorov na všetky maličkosti, ktoré by ste mohli počas jazdy potrebovať. Možnosť pripojenia multimediálnych a mobilných zariadení je v aute samozrejmosťou.

Prekvapiť vás dokáže i premyslenosť otázky viditeľnosti počas jazdy. Opel Mokka X totiž disponuje až 9 rôznymi nastaveniami adaptívnych svetiel, ktoré sa automaticky zapnú podľa miery viditeľnosti. Medzi vychytávky isto patrí i technológia Opel Eye, ktorá vás upozorní na opustenie jazdného pruhu. Auto tiež dokáže rozpoznávať dopravné značky, ktoré by ste ako vodič mohli prehliadnuť.

Opel Crossland predstavuje nové slovo od mája 2017 a svoje X si právom zaslúži. Má robustný vzhľad SUV, aj vnútorný priestor SUV a predsa to nie je SUV. Opel Crossland X patrí do triedy crossoverov, ktorý sa pýši vzhľadom pripomínajúcim SUV, ale keďže je menší využíva jazdné a ekonomické výhody viacúčelových vozidiel, a to je perfektne využiteľné najmä v meste.

Skvelou pomôckou je zabudovaná panoramatická cúvacia kamera, ktorá uhol za vozidlom zväčší na 180 stupňov, čo vám umožní nielen sledovať čo sa deje za vami, ale aj z bočnej strany vášho vozidla. Model Crossland X disponuje asistenčným systémom rozpoznávania dopravných značiek a tiež Opel Eye systémom. Pokiaľ by ste chceli mať svoj Opel so značkou X hneď a bez čakania, predvádzacie vozidlá na predaj dokážu váš sen naplniť okamžite.

Ak však patríte ku náročným vodičom, môžete si ku základnej výbave doobjednať telematický systém Opel OnStar. Na svoje autíčko si budete musieť počkať dlhšie ako na predvádzacie vozidlá, avšak za odmenu získate systém, ktorý vás bude vždy počas jazdy informovať o dôležitých aspektoch premávky a mnohých iných bezpečnostných funkciách.