ZDIEĽAŤ

Bezpochyby môžeme povedať, že symbolom hlavného mesta Slovenska je Bratislavksý hrad. Táto priam až ikonická stavba je miestom, na ktoré každoročne prichádzajú turisti s cieľom obzrieť si ho a dozvedieť sa niečo viac. Ležiac priamo v centre mesta sa týči nad Bratislavou na skalnom výbežku Malých Karpát nad riekou Dunaj. 

História hradu, respektíve hradného kopca siaha až do praveku, do obdobia eneolitu. Nachádzal sa na strategickom mieste, na križovatke významných obchodných ciest. Najstaršie písomná zmienka o Bratislavskom hrade sa pochádza z roku 907, kde sa spomína v súvislosti s bitkou medzi Maďarmi a Bavormi. Počas výskumných prác na hrade v 60. rokoch 20. storočia sa našiel stavebný materiál, kamene či zvyšky tehál, z obdobia rímskych čias v období 2. až 3. storočia. Hrad mal teda podľa všetkého nesmierny význam, predovšetkým v období rímsko-germánskych vojenských kontaktov.

Na prelome 5. a 6. storočia sa začalo slovanské osídľovanie a prví obyvatelia najprv osídlili miesta, na ktorých sa rysovali pozostatky starších obydlí a opevnení. Tak tomu bolo a v prípade Bratislavského hradu.  Opevnenie takto vydržalo až do 14. storočia, kedy ho nahradili kamenné gotické stavby.

Bratislavský hrad je v súčasnosti veľmi navštevovaným miestom v rámci cestovného ruchu na Slovensku. Je dôvodom, pre ktorý sem prichádza aj množstvo turistov zo zahraničia s cieľom dozvedieť sa viac nielen o jeho histórii.

Pre turistov je však aj okrem samotných pamiatok podstatné ubytovanie. Ak sa chystáte na výlet či zájazd, lacné ubytovanie v Bratislave bude pravdepodobne prvé, čo potrebujete vyriešiť. Cenovo výhodné ubytovanie ponúka Hostel Patio.

Slovné spojenie hostel Bratislava znamená síce lacné ubytovanie v Bratislave, no na kvalite to neuberá.

Hotel Patio je najobľúbenejší hostel v Bratislave a ponúka široký výber izieb z rozličným počtom postelí. Na výber máte aj vlastnú, alebo zdieľanú kúpeľňu. Vyznačuje sa výbornou polohou, nachádza sa len pár minút chôdze od centra mesta.