ZDIEĽAŤ
Nasledujúce leto choďte k vode jedine s paddleboardom

Spestriť si leto pri vode je možné viacerými spôsobmi. Výber vodných športov je široký a skoro pri každej vodnej ploche nájdete požičovne rôzneho športového náradia. V posledných rokoch hrá prím paddleboarding. Kto ho raz vyskúša, naplno prepadne tomuto športu. Čo všetkou k paddleboardingu potrebujete a prečo ide o tak úžasný šport?

Ako vybrať dobrý paddleboard

Na paddleboarding potrebujete len paddleboard, pádla a plavky. Paddleboardy sa dajú kúpiť dokonca ako nafukovacie varianty. Po sfúknutí nie sú väčšie ako fit lopty. Pre začiatočníkov je nafukovací model ako stvorený. Navyše sa dobre k vode prenáša. Nafukovacie paddleboardy sa vyrábajú v rôznej veľkosti. Na druhej strane vám pevný paddleboard vydrží dlhšie a jeho pevná konštrukcia je stabilnejšia. Ak máte problémy s udržaním rovnováhy, vyberte si radšej pevný model.

Okrem materiálu je dôležitá nosnosť paddleboardu. Niektoré dokážu uviesť celú rodinu. Paddleboardy sa delia na kategórie podľa toho, na aké využitie sú vyrobené. Univerzálny je paddleboard Allround. Existujú tiež varianty na dlhé plavby, ide o tzv. Touring paddleboardy a Race určené na pretekanie. Na Yoga paddleboarde je možné cvičiť a Wave paddleboard slúži na brázdenie morských vĺn.

Pri výbere myslite aj na to, že užšie paddleboardy dokážu jazdiť rýchlejšie, ale sú náročné na udržanie stability. K paddleboardu odporúčame pre začiatočníkov dokúpiť záchrannú vestu a prilbu. Na paddleboarde je možné jazdiť v plavkách, ale väčší komfort dosiahnete vďaka špeciálnemu oblečeniu. Kompletnú výbavu kúpite na stránkach inSPORTline.

Prečo je paddleboarding skvelý šport

Paddleboardy je možné kúpiť pre dospelých a tiež pre deti. V prvom rade ide o veľmi zábavný šport, ktorý vás veľmi rýchlo chytí za srdce. Paddleboard prináša do života veľa výhod:

  • Paddleboarding je náročný na udržiavanie stability, čo znamená, že perfektne precvičíte stabilizačné jadro tela – brušné svaly.
  • Počas pádlovania dostávajú zabrať ruky, paže, chrbát.
  • Paddleboarding priaznivo vplýva na chrbticu, ide o skvelé stabilizačné cvičenie.
  • Tento šport je výborný na spaľovanie kalórií.