ZDIEĽAŤ

Letná sezóna v Tatrách sa už pomaličky rozbieha a tým pádom, čoraz viac ľudí navštevuje naše veľhory. Pobyty s deťmi v Tatrách však nemusia byť len o chodení po kopcoch.

Navštíviť tu môžete napríklad lezeckú stenu v Poprade. Tá pozostáva z 20 rôznych lanových prekážok, ktoré sú zavesené buď na stromoch alebo na umelo vybudovaných stĺpoch. Dominantou tohto parku je bezpochyby 12 metrov vysoká veža, na ktorej celá dráha začína. Lanový park je určený pre všetky vekové kategórie, takže si v ňom na svoje prídu väčší, menší, ako aj adrenalínové typy.

Ak patríte medzi fanúšikov golfu, určite vás poteší informácia o možnosti zahrať si ho priamo v Tatrách. Golfový rezort sa nachádza vo Veľkej Lomnici a tešiť sa môžete na 27 jamkové ihrisko. Samozrejmosťou je golfová akadémia, golfový simulátor, ako aj požičovňa golfovej výstroje. Čo určite poteší sú rozprávkové výhľady na Tatry. Z niektorých jamiek ihriska vidíte Belianské Tatry, iné vám zas odkrývajú výhľad na Nízke Tatry, Kráľovu hoľu či Slovenský raj.

Keď už budete unavený, môžte využiť wellness v Tatrách či návštevu aquaparku. Ten sa nachádza priamo v Poprade. Svojím návštevníkom ponúka 13 celoročných bazénov a množstvo vodných atrakcií vrátane tobogánov, vodných hríbov či perličiek. Vo večerných hodinách vám pobyt spestrí 3D laser show. Okrem toho vám odporúčame vyskúšať aj novinku Hotela Partizán – Family Saunas. Tento nový rodinný priestor umožní vám a vaším ratolestiam dokonale zrelaxovať. Tešiť sa môžete na dva druhy sáun, ako aj vital kútik s občerstvením či relax zónu s výhľadom do lesa.

Pre všetkých, čo v Tatrách milujú prírodu, odporúčame turistiku. Tatry ponúkajú množstvo turistických chodníčkov, na ktorých uvidíte okrem zelene aj veľa chránených živočíchov. Nadýchate sa čerstvého vzduchu, zrelaxujete a zabudnete na každodenné starosti. Obľúbenými turistickými prechádzkami sú návšteva Téryho či Zámkovskeho chaty. Ti, ktorí uprednostňujú vyhliadky, by mali navštíviť Slavkovský štít. Ak si budete chcieť odpočinúť ubytovanie v Tatrách vám ponúkne dostatočný komfort.