ZDIEĽAŤ

Kúpili ste si prevádzacie vozidlo, ktoré bolo na predaj? Nie je síce úplne nové, no Vy ste si ho kúpili len kvôli jednej veci – chcete precestovať Slovensko. Lenže kam sa všade vybrať?

Nádherná príroda a pamiatky

Slovensko má krásnu prírodu a bohatú históriu, ktorá skrýva po celom území veľa zaujímavých vecí. Ako prvú zastávku odporúčame Dobšinskú ľadovú jaskyňu. Od roku 2000 je zaradená do zoznamu UNESCO. Krásou tejto jaskyne budete očarený ešte dlhú dobu.

Pri jaskyniach ešte zostaneme. Ďalšiu zastávku, ktorú odporúčame je Malá Stanišovská jaskyňa. So sprievodcami zažijete nádherný zážitok pri objavovaní tajomných priestorov danej jaskyne.

Viete o tom, že na Slovensku máme aj vodopády? A nie málo. Veľa ľudí o tom vôbec nevie. Medzi najkrajšie patrí aj Veľký Hájsky vodopád. Krásny pohľad je naňho aj v zime. Vodopády totiž vytvárajú cencúle a ľadové steny.

Jedno z najkrajších miest, ktoré najviac odporúčame, je tyrkysové jazero Beňatina. Jazero vzniklo v bývalom kameňolome. To okolie je naozaj nádherné.

Romantika

Hľadáte romantické miesto? Našli sme ho pre Vás – Suchá Belá. Je to národná prírodná rezervácia, cez ktorú vedie turistický chodník proti prúdu tečúceho potoka. Nádherné prostredie dotvárajú vodopády, z ktorých nebudete vedieť spustiť oči.

Okrem nádhernej prírody sa na Slovensku nachádzajú aj pamiatky s bohatou históriou. Jeden z nich je aj Červený kláštor. Ten bol obývaný dlhé roky kamaldulskými a kartuziánskymi mníchmi, ktorí po sebe zanechali veľa zaujímavých vecí.

Na väčšinu týchto pamiatok sa dostanete bez problémov hocijakým autom. Ak náhodou žiadne nemáte, Opel Mokka je to pravé na takéto výlety. Určite navštívte aspoň niektoré zo spomínaných destinácii, budete naozaj očarený ich krásou. Spoznávať vlastnú krajinu je ten najkrajší zážitok.

Článok pre vás pripravili špecialisti na predaj áut Opel z www.mah.sk.