ZDIEĽAŤ

Santorini, Grécko

Grécky ostrov Santorini je ideálnym miestom pre zamilované dvojice, ale aj pre rodiny s deťmi. Tento ostrov je charakteristický nádhernou prírodou, ktorá každoročne láka mnoho turistov. Večer si môžete vychutnať kúzelný západ slnka nad priezračným Azúrovým morom. Pokiaľ tento ostrov navštívite, už nikdy nebudete chcieť odísť. Okrem romantiky a krásneho prostredia môžete obdivovať  typickú kykladskú architektúru a  vychutnať si miestne špeciality.

machu picchu

Machu Picchu, Peru

Machu Picchu je svetoznáma historická pamiatka, ktorá patrí medzi najznámejšie pamiatky na svete. Ide vlastne o komplex dávneho mesta, ktorý je až do dnes zachovaný.  Keď navštívite oblasť, kde Machu Picchu leží, kamenné steny a stĺpy na vás zapôsobia takou silou, že sa ocitnete niekde v dávnom stredoveku.

Táto pamiatka je známa tým, že bola postavená v rokoch 1460-1470, no bola objavená pomerne nedávno. Obsahuje približne 200 budov, príbytkov, palácov a chrámov, ktoré využívali už naši predkovia.

Panoramic Grand Canyon, USA

Veľký Kaňon, Colorádo

Tento nádherný národný park bol založený už v roku 1919 a je súčasťou svetového prírodného dedičstva. Je tvorený obrovským systémom kaňonov, ktoré vytvorila rieka Colorado a jej prietoky v priebehu 6 miliónov rokov. Park je prírodným lákadlom mnohých turistov. Môžete tu obdivovať jazierka, jaskyne a na prvý pohľad možno nebezpečnú prírodu, ktorá by sa dala prirovnať k divočine. No národný park je prispôsobený turistom, takže pokiaľ budete opatrní, nič sa vám nestane.

Waterfall at Plitvice Lakes National park in Spring

Plitvice, Chorvátsko

Plitvické jazerá sú veľmi obľúbenou destináciou slovenských, ale aj zahraničných turistov. Nachádza sa tu až 140 vodopádov a 20 jaskýň. Farba jazier sa  neustále mení od azúrovej cez žiarivo zelenú po tmavo modrú alebo šedú. Farba je závislá od minerálov a organizmov, ktoré žijú vo vode. Rozloha celého parku je takmer 30 000 ha, pričom môžete okrem krásnych jazier obdivovať lesy a zvieratká.

 

Zdroje: ephoto.sk, foto: filmlandscape + Alexander + Pixelshop + zkbld /Dollar Photo Club