ZDIEĽAŤ
Ktoré chorvátske maríny sú najkrajšie a najlepšie vybavené?

Pre Slovákov je Jadranské more druhým domovom. Platí to nielen pre tých, ktorí trávia leto v apartmánoch pri mori, ale tiež pre moreplavcov. Chorvátske prístavy sú dobre vybavené a nie sú drahé. Navyše sa do Chorvátska dostanete pohodlne autom, takže ušetríte na ceste k prístavu, kde na vás čaká prenajatá loď. Ktoré chorvátske prístavy sa oplatia navštíviť?

1. D-Marin, Dalmácia

Lode na predaj či na prenájom nájdete v najväčšom chorvátskom prístave len 7 km od mesta Zadar. Kotvenie je možné spojiť s prehliadkou tohto čarovného, historického mesta. Marína je dobre vybavená a vhodná nielen pre rodiny, ale tiež partie mladých ľudí. Nočný život priamo v prístave si naplno užijete v klube Portos Beach. Klub je plný zábavných podnikov, ale nájdete tu tiež zábavu pre malé deti. Dávajte si pozor na to, že v Chorvátsku sa často kontrolujú všetky povolenia a riadiť loď môže len človek s kapitánskymi skúškami, s kurzom vodca malého plavidla sa na more nepúšťajte.

2. Olive Island, Ugljan

Pre milovníkov ostrovného života odporúčame kotviť v prístave Olive Island na ostrove Ugljan. V tomto prístave však nepochodíte, ak je vaša loď dlhšia ako 24 metrov. Prístav je malý a poskytuje útočisko len menším lodiam. Ak sa vám tu podarí zakotviť, užijete si neskutočne nádherné západy slnka a rodinnú atmosféru menšieho prístavu. Napriek veľkosti marína poskytuje kompletné služby a bonusom sú súkromné pláže či bazén. Možno si tu vyhliadnete aj jachty na predaj.

3. Baotić, Seget Donii

V prípade, že chcete do Chorvátska letieť a nie hodiny tráviť v automobile, odporúčame plavbu začať či skončiť v prístave s názvom Baotić. Táto marína sa totiž nachádza len pár kilometrov od Splitu, v ktorom nájdete medzinárodné letisko. Samotné mestečko Seget Donii je pokojnou oázou plnou rybárov a milých ľudí. Keď vás omrzí ticho a pokoj mestečka, vyrazte do historického Trogiru nachádzajúceho sa len 2 km od maríny. Miestni obyvatelia si potrpia na výborných službách, takže vás v prístave čaká plný komfort vrátane bazéna.

4. Kornati, Biograd na Moru

Naše cestovanie po chorvátskych prístavoch zakončíme v maríne Kornati. Prečo práve tu? Pretože nikde inde v Chorvátsku nenájdete toľko jácht. Prístav Kornati je známy jachtárskymi pretekmi najväčšími v Severnej Dalmácii. Okrem pretekov sa v prístave Kornati každoročne koná najpočetnejšia výstava regát z celého Balkánu. Obávať sa nemusíte ani výbavy prístavu, ktorá je v nadštandardnej kvalite. V okolí Biogradu nájdete množstvo malebných pláží a romantických zátok.