ZDIEĽAŤ

Rakúske Alpy sa predstavujú ako celoročné lákadlo pre turistov, pretože v každom ročnom období majú čo ponúknuť. Zasnežené vrcholky hôr nabádajú k lyžovaniu na nekonečných zjazdovkách, s postupným roztápaním snehu sa na hrebeňoch objavujú priaznivci pešej turistiky. Jar klope na dvere, pričom je najvyšší čas premýšľať nad jarnou dovolenkou plnou aktivít. Keď máte tamojšie Vysoké Tatry prejdene krížom krážom, spoznajte nové a človekom nedotknuté miesta v susednom Rakúsku. Nezabudnite si pribaliť cestovné poistenie, ktoré po celý čas pri vás bude stáť ako anjel strážny.

Hoci cestovné poistenie vám nepomôže vyliezť na vrchol majestátnej hory, poputuje s vami a pomôže v okamihu, keď sa niečo stane. Rakúske Alpy sú atraktívne a panoramatické, no mnohokrát nevyspytateľné. A jedno zakopnutie môže spôsobiť zranenie, ktoré vám zabráni v ďalšom putovaní a poznávania pohoria. V takom prípade na scénu vstupuje cestovné poistenie, ktoré vám uhradí všetky liečebné náklady v zahraničí.

Niektorí turisti vyrážajú za hranice Slovenska, bez toho aby si cestovné poistenie dojednali. Pravdepodobne si hovoria, že im sa nemôže nič stať. Bohužiaľ, zákon schválnosti neustále funguje. A práve vo chvíli, keď nemáte žiadne cestovné poistenie dojednané, sa niečo stane. Liečebné výdavky v zahraničí sú pomerne vysoké a veľmi často šplhajú do výšky niekoľkých desiatich tisíc euro.

Cestovné poistenie dohodnete online

Pritom za dojednanie cestovného poistenia takmer nič nedáte, okrem pár euro za deň. Nespornou výhodou je, že nemusíte nikam chodiť a všetko vybavíte z pohodlia svojho domova. V súčasnej dobe sa dá dojednať cestovné poistenie online. Položka nie je nijako nákladná a za celú týždennú dovolenku v horách zaplatíte na poistenie pár desiatok euro. Záleží na dĺžke pobytu a typu dovolenky. Je zrejmé, že pre horskú turistiku bude cestovné poistenie drahšie ako cestovné poistenie pre dovolenku pri mori.

 

FOTO: ©Franco Bissoni / Dollar Photo Club