ZDIEĽAŤ
Portrait of a handsome bartender standing at the counter smiling and holding two bottles of liquors , shelves full of bottles with alcohol on the background

Rozmýšľali ste niekedy nad tým aký alkohol sa k vám hodí? Čo je vhodné piť a pri akých príležitostiach? Mňa pri takýchto otázkach napadne hneď víno a potom pivo. Určite by som tieto dva alkoholické nápoje posadila na prvé miesta v pití alkoholu.

Ale nie všetci sme na tom rovnako a istotne uvažujeme aj o tom, že niektoré druhy alkoholu sa na isté príležitosti jednoducho nehodia. Myslím, že mi dáte za pravdu keď poviem, že taký tvrdý alkohol nemá čo robiť pri romantickej večeri s vašou druhou polovičkou, alebo na firemnej večeri. Rovnako tak by som určite k tvrdému alkoholu pri takýchto príležitostiach pripojila aj pivo, i keď na firemnej večeri by určite nebola konzumácia piva až takým veľkým fau pax. Myslím si, že bez piva si nevieme predstaviť letné dni, kedy nám najlepšie padne pohár dobre vychladeného a čapovaného pivečka s priateľmi. A dnes je už tých pív veľmi veľa. Mnoho druhov, ktoré sú dopĺňané aj o rôzne ovocné príchute. Avšak vynára sa otázka, či existuje univerzálny alkohol. Je možné, že by sme nejakým druhom alkoholického nápoja dokázali nepokaziť akúkoľvek chvíľu. Áno, existuje. A týmto alkoholom je tak dobre známy nápoj z révy, víno. Vína sú tou najlepšou voľbou, pretože sa hodia skoro na akúkoľvek príležitosť. Na romantickú večeru, na posedenie s priateľmi, či dokonca dobré suché biele víno nás dokáže aj osviežiť. Ak však chcete vyšperkovať pitie alkoholu pri rôznych príležitostiach, nemala by vám v chladničke chýbať fľaša kvalitného šampanského. Šampanské, alebo šumivé víno je tou voľbou, ktorú robte vždy ak chcete niečo poriadne osláviť a pripiť si s každým na oslave či v miestnosti.

Šampanské málokto odmietne a je to v skutku jeden z najčastejšie používaných nápojov na prípitok pri akejkoľvek príležitosti, ktorá sa naskytne. Nechajte si teda poradiť naozaj kvalitný sekt, ktorým očaríte všetkých svojich hostí.

 

 

FOTO: © Viacheslav Iakobchuk / Dollar Photo Club