ZDIEĽAŤ
Jar je najideálnejší čas na spoznávanie sveta

Aj by ste sa prešli po známych európskych metropolách, ale nemáte v pláne sa potiť v turistických topánkach? Doma na jar väčšinou prší, no v iných krajinách nás čaká celkom iný svet. Dajte svojej turistickej obuvi šancu predviesť sa a užite si nádherné výhľady, odborné výklady a individuálny program.

Záhradka posadená, ide sa cestovať

Väčšina Slovákov má už v máji všetko posadené, muškáty čakajú na svoj veľký deň, keď sa ukážu v plnej kráse, a my všetci stojíme pred oknom a pozeráme sa, ako vonku krásne leje. Naplánovali ste si dovolenku na jar, avšak pre nepriaznivé počasie si ju opäť neužijete naplno. Keby ste si objednali zo širokej ponuky poznávacích zájazdov, dnes ste sa už mohli túlať po vínnych cestách, spoznávať Rím, Paríž alebo Londýn, prejsť sa po Škandinávii alebo ako pútnici navštíviť Svätú zem. Ak si budete na budúci rok plánovať, kedy čo vysejete a vysadíte, prípadne kedy sa pustíte do rekonštrukcie domova, zaraďte do svojho kalendára aj termín odchodu na poznávací zájazd. Jednodňový, víkendový alebo dlhší, podľa vašej chuti cestovať. Určite vás potešia príjemné teploty v ktorejkoľvek časti sveta a fakt, že nemusíte do práce chodiť v gumákoch.

Poznávacie zájazdy aj pre turistov začiatočníkov

Hoci nemáte veľa skúseností s dlhšou chôdzou, na poznávacom zájazde si topánky určite nezoderiete. Program je pripravený tak, aby ho bez problémov zvládli všetci cestujúci, teda aj rodiny s deťmi či starší turisti. Na poznávacom zájazde spoznáte históriu a kultúru, ochutnáte miestnu gastronómiu a v rámci individuálneho programu môžete navštíviť trhy, obchody, s mapou v ruke preskúmať mestečká či atrakcie v okolí alebo sa okúpať v mori. V rámci jedného poznávacieho zájazdu môžete prechádzať aj viacerými krajinami, a tak v priebehu pár dní spoznáte množstvo zaujímavých miest, zvyklostí či temperamentov. Spoznajte Rím, Toskánsko, Katalánsko, navštívte známe české hrady, poklady UNESCO v rôznych svetových krajinách a nadopujte sa zaujímavými informáciami, ktoré by vás nebavilo čítať iba v cestopisoch. S príchodom jari ožíva nielen príroda, ale aj váš cestovateľský denník.

Nestihli ste si na jeseň zakúpiť poznávací zájazd, no napriek tomu by ste nejaký radi stihli ešte túto jar? Pre tých, čo sa rozhodujú vždy na poslednú chvíľu, sú pripravené last minute poznávacie zájazdy vo zvýhodnených cenách. Vycestujte na miesta, ktoré vám bežne pripadali cenovo nedostupné, a tešte sa z naplno využitých jarných dní.