ZDIEĽAŤ
Dovolenka v Chorvátsku. Kde nájdete najširšiu ponuku lacného ubytovania na súkromí?

Dovolenka v Chorvátsku je pre Slovákov najdostupnejším a najlacnejším variantom pre vycestovanie k moru. Najväčšou výhodou je vzdialenosť, ktorú bez problémov prekonáte vo vlastnom vozidle. Ráno sadnete do auta a večer sa kúpete v mori. Predstava je to veru nádherná. A ešte krajšia predstava je nájdenie cenovo výhodného ubytovania pre celú rodinu.

Na čo je potrebné myslieť pred cestou na dovolenku

Cestovať na dovolenku bez cestovnej kancelárie nie je vôbec zložitou záležitosťou. Potrebné je myslieť na zopár drobností a následne si užijete dovolenku presne podľa vašich predstáv.

Hľadanie ubytovania

Ako prvé je dôležité nájsť ubytovanie, ktoré bude spĺňať vaše požiadavky a predstavy. Pre početnejšie rodiny s deťmi sú v Chorvátsku k dispozícii mnohé apartmány, ktoré sa zväčša skladajú z obývacej izby s kuchyňou a spálne. Niektoré apartmány sú dokonca dvojspálňové. Pri troche šťastia môžete naraziť aj na apartmány v rodinnom dome s bazénom. Pre náročnejších sú určené hotelové apartmány a izby, ktoré sa dajú zakúpiť spoločne so stravovaním.

Poistenie na všetko

Po nájdení ubytovania nezabudnite na uzavretie cestovného poistenia. Náhoda si nevyberá a vy alebo vaše deti sa môžete ocitnúť na pohotovosti. Niekedy vás takáto návšteva s obyčajným zapáleným uchom môžem vyjsť aj na 100 €. Ak sa poistíte, všetky náklady vám preplatí poisťovňa. Nezabudnite ani na poistenie zodpovednosti za škody. V prípade, že vlastníte staršie vozidlo bez havarijnej poistky, môžete ho pre prípad havárie pripoistiť jednorazovo na obdobie dovolenky. Samozrejmosťou je povinné zmluvné poistenie do zahraničia – zelená karta.

Podrobná kontrola

Dlhá cesta automobilom si vyžaduje výborný technický stav vozidla. Pred vycestovaním dajte auto skontrolovať v servise. Okrem vozidla nezabudnite na kontrolu cestovných dokladov. Ich platnosť by mala byť minimálne 6 mesiacov. Overte si aj platnosť vodičského preukazu a platobných kariet. Pred cestou si zistite informácie o maximálnej povolenej rýchlosti vo všetkých krajinách, cez ktoré budete prechádzať. Zapíšte si kontakty na veľvyslanectvá, na lekárov a prípadne aj na odťahovú službu.

Zbaliť všetko potrebné

Zbaliť celú rodinu je riadny boj. Ak nemáte dostatočne veľké vozidlo, problém môže vyriešiť strešný box. Do boxu sa vám celkom iste zmestí všetko potrebné, dokonca aj detský surf, poskladaný kočík alebo cyklovozík. Niektorí ľudia radi trávia dovolenku aktívne, napríklad cyklistikou. Bicykle do zahraničia preveziete pomocou nosičov na bicykle, ktoré sa dajú pripevniť na strechu vozidla, na piate dvere alebo na ťažné zariadenie.

Kde nájdete najširšiu ponuku ubytovania na súkromí

Neviete sa dočkať leta pri mori a už teraz hľadáte možnosti ubytovania? Najširšiu ponuku ubytovania na súkromí nájdete na internetových stránkach najväčšieho katalógu apartmánov v Chorvátsku ubytovanivchorvatsku.cz. Po kliknutí na stránky internetového katalógu ihneď zistíte, že ste na správnej ceste k nájdeniu vytúženého ubytovania. Ceny apartmánov sú uvedené v konečnej sume, neplatíte žiadne peniaze navyše za sprostredkovanie, celý proces rezervácie je veľmi jednoduchý a prehľadný. Ak sa poponáhľate, môžete natrafiť na veľmi výhodné ponuky last minute apartmánov s priamymi kontaktmi na majiteľov nehnuteľností.

Vďaka stránke ubytovanivchorvatsku.cz ste na správnej ceste k vysnívanej dovolenke plnej nových zážitkov a oddychu.