ZDIEĽAŤ

Zima je pomaly, ale isto za dverami, a práve to môže mnohých vodičov odradiť od šoférovania, trebárs na dlhšie trate. Nielen, že cesty sú pomerne klzké a môžeme najmä v skorých ranných hodinách nájsť na nich poľadovicu, no divá zver je taktiež dôvodom mnohých dopravných nehôd, ktoré majú veľakrát tragický koniec. Čo robiť v prípade, že zrazíte divú zver? Uvedomte si, že v takejto situácií sa môžete ocitnúť aj vy, a to pokojne aj v prípade, že bývate v meste!

Sledujte dopravné značky!

Zraziť divú zver môžete aj vedy, ak jazdíte na opel crossland, no môžete aspoň zmierniť dôsledky nehody, len treba vedieť ako na to. Pochopiteľne, najlepšie je, ak automobil zabrzdíte ešte pred tým, ako vôbec k takejto udalosti dôjde, no nie vždy je to možné. Dôkladne sledujte značky, ktoré na zvýšený výskyt zvierat upozorňujú a snažte sa tomu prispôsobiť aj vašu jazdu. Pokiaľ to nie je nevyhnutné, v noci vypnite diaľkové svetlá, ktoré môžu zvieratá oslňovať a veľakrát vystrašiť.

Zrazili ste zver? V tom prípade …

Ak ste divú zver predsa len zrazili, v žiadnom prípade sa ju nesnažte naložiť do vášho opel grandland a odviezť na nejaké odľahlé miesto. Nielen, že neviete určiť, či bolo zviera zdravé, no hrozí vám vysoká pokuta v súvislostí s pytliactvom! Ideálne je, ak celý tento „počin“ zdokumentujete, teda nafotíte, prípadne zaistíte ďalšie dôkazy o tom, že skutočne došlo k stretu so zvieraťom.

Bezpečnosť na prvom mieste!

Ak aj vy túžite po dokonalej, plynulej a hlavne bezpečnej jazde, neváhajte a prezrite si predvádzacie vozidlá Opel, ktoré hrdo čakajú na svojich majiteľov! Samozrejme, že aj v tomto prípade musíte brať ohľad na nepriaznivé počasie či riziko výskytu divej zvery, no pamätajte, že čím kvalitnejšie a spoľahlivejšie bude vaše vozidlo, tým je vyššia šanca bezpečného „príchodu“ do cieľa.