ZDIEĽAŤ
Čo robiť, keď sa nudíte na pláži? Zalietajte si

Poznáte ten pocit, keď vaša polovička už hodiny leží bez pohnutia na pláži a vy neviete, čo so sebou? Ženy dokážu nečinne ležať takmer celý deň, užívajú si slnko a ticho. Nemusíte vedľa nich len tak polihovať. Skúste počas opaľovania vzlietnuť k oblakom. Vravíte si, že nám šibe. Nie je to tak. Dokonca aj na Slovensku je možné z pláže vzlietnuť do výšin.

Zážitky vo vzduchu nielen pri mori

Počas dovoleniek pri mori ste si zvykli na to, že na pláži ponúkajú nepreberné množstvo aktivít. Môžete surfovať, skúsiť paragliding, nechať sa ťahať za motorovým člnom na banáne alebo vyskúšať let balónom. Našinec plný nadšenia vyžmýka bankomat a skúša jednu atrakciu za druhou. Prečo? Pretože doma nie je možné dané aktivity vyskúšať. Adrenalínové a zážitkové dobrodružstvá sú na Slovensku v plienkach. Napriek tomu sa objavilo zopár agentúr, ktoré neponúkajú len bežné zoskoky padákom alebo bungee jumping. Zalietať si priamo z pláže môžete aj pri vodnej ploche priamo na Slovensku. Konkrétne na Liptovskej Mare.

Za sekundu sa zmení opaľovanie na lietanie

Letieť vrtuľníkom, malým lietadlom alebo veľkým dopravným lietadlom je síce fajn, ale ide vlastne o klasiku, ktorú je možné zažiť denne. Denne nemôžete zažiť let začínajúci priamo na pláži. V letných mesiacoch máte na Liptovskej Mare jedinečnú možnosť zažiť nevídaný let. Let hydroplánom. Hydroplán vás vyzdvihne na pláži a po lete pristane na vodnej hladine. Počas letu si užijete neuveriteľne krásne výhľady na vodnú plochu a liptovskú kotlinu. Z lietadla môžete zamávať partnerke, ktorá sa konečne preberie z opaľovacej letargie. Ak sa myšlienkou na let hydroplánoch nadchne i ona, kúpte jej zážitkový darček a na budúce bude letieť ona.

Iné nevšedné letecké zážitky

Nenadchla vás myšlienka letu hydroplánom? Existujú i iné možnosti nevšedných leteckých zážitkov. Medzi dostupnejšie patrí len vetroňom, ktorý sa dá zrealizovať na viacerých miestach Slovenska. Potrebujete počuť hučiaci motor? Ideálnym zážitkom je pre vás let stíhačkou. Možno ste netušili, že let stíhačkou je reálny na Slovensku. Veru je a nejde len o reálny let. Okrem lietania stíhačkou smiete stíhačku tiež pilotovať. Sami musíte uznať, že možností, ako aspoň na chvíľu nabúrať stereotyp, je naozaj veľa.