ZDIEĽAŤ
Adrenalínová dovolenka. 5 tipov na dovolenku v sedadle štvorkolky

Na Slovensku sú off roadové trasy v plienkach. Lepšie sú na tom naši českí bratia, ale predpokladáme, že aj trasy v Čechách ste už prešli. Preto vám radíme nasadnúť na lietadlo a skúsiť nový terén v zahraničí. Do niektorých krajín sa dá dostať automobilom, takže jednoducho naložte štvorkolku na príves a zažite toto leto adrenalínovú dovolenku.

1. Bulharsko

Do Bulharska sa oplatí ísť nielen kvôli pekným plážam a lacným reštauráciám. Odporúčame zájsť do vnútrozemia, ktoré vás očarí nádhernou prírodou, históriou a peknými off roadovými trasami. Štvorkolky môžete prevetrať v pohorí Rodopy. V Rodopách nájdete niekoľko zaujímavých trás, ktoré sú určené pre začiatočníkov i pokročilých. Ak si netrúfate na samostatnú jazdu, oslovte agentúru a zúčastnite sa približne týždňového zájazdu v skupine 5 až 8 ľudí.

2. Rumunsko

Na skok od Bulharska nájdete ďalšie zaujímavé terény, v ktorých vaša štvorkolka ukáže, čo dokáže. Keďže sú Bulharsko a Rumunsko susediace krajiny, môžete spojiť obe trasy a užiť si dlhšiu dovolenku. Najlepšie podmienky na jazdu so štvorkolkami sú v oblasti Buzău v blízkosti Bukurešti. Táto trasa je určená nielen pre jednotlivcov, ale tiež pre páry. Dokonca nemusíte mať vlastnú štvorkolku. K prenájmu je k dispozícii štvorkolka Can-Am typu side by side.

3. Španielsko

Adrenalínová niekoľkodňová jazda v okolí Barcelony je to pravé, čo zdvihne váš krvný tlak. Off roadová trasa je dlhá úžasných 300 km. Celý program začína návštevou vinárskej oblasti, kde si môžete nakúpiť suveníry v podobe lahodného vína. Jazda trvá 3 dni a v cene sú raňajky, prenájom športovej štvorkolky a ochranných pomôcok. Prespanie je zabezpečené v dobre vybavených 4-hviezdičkových hoteloch.

4. Portugalsko

Podobne ako v prvých dvoch tipoch je možné jazdu v Španielsku spojiť s jazdou v susediacom Portugalsku. Najlepšie podmienky pre motocykle a štvorkolky má trasa v oblasti Algarve. Trasa je dlhá 350 km a prejdete ju za 4 dni. Ide o malebnú jazdu s pohľadmi na útesy, more a prírodné scenérie ako vystrihnuté z katalógu. Agentúry ponúkajú jazdu ako balíčkovú službu s prenocovaním a obedmi v cene.

5. Taliansko

Posledným tipom je Taliansko, a to konkrétne talianske Alpy, ktoré sú plné pekelných trás. Terén v talianskych Alpách je ako stvorený pre štvorkolky. Trasa začína v Cesana Torinese a vedie až k francúzskemu pohraničiu. Ide o dlhšiu jazdu trvajúcu celý týždeň. V cene jazdy je možné si dohodnúť nielen ubytovanie, ale tiež celodenné stravovanie.