ZDIEĽAŤ
Adrenalínová dovolenka. 5 tipov na dovolenku v sedadle štvorkolky

Na Slovensku sú off roadové trasy v plienkach. Lepšie sú na tom naši českí bratia, ale predpokladáme, že aj trasy v Čechách ste už prešli. Preto vám radíme nasadnúť na lietadlo a skúsiť nový terén v zahraničí. Do niektorých krajín sa dá dostať automobilom, takže jednoducho naložte štvorkolku na príves a zažite toto leto adrenalínovú dovolenku.

1. Bulharsko

Do Bulharska sa oplatí ísť nielen kvôli pekným plážam a lacným reštauráciám. Odporúčame zájsť do vnútrozemia, ktoré vás očarí nádhernou prírodou, históriou a peknými off roadovými trasami. Štvorkolky môžete prevetrať v pohorí Rodopy. V Rodopách nájdete niekoľko zaujímavých trás, ktoré sú určené pre začiatočníkov i pokročilých. Ak si netrúfate na samostatnú jazdu, oslovte agentúru a zúčastnite sa približne týždňového zájazdu v skupine 5 až 8 ľudí.

2. Rumunsko

Na skok od Bulharska nájdete ďalšie zaujímavé terény, v ktorých vaša štvorkolka ukáže, čo dokáže. Keďže sú Bulharsko a Rumunsko susediace krajiny, môžete spojiť obe trasy a užiť si dlhšiu dovolenku. Najlepšie podmienky na jazdu so štvorkolkami sú v oblasti Buzău v blízkosti Bukurešti. Táto trasa je určená nielen pre jednotlivcov, ale tiež pre páry. Dokonca nemusíte mať vlastnú štvorkolku. K prenájmu je k dispozícii štvorkolka Can-Am typu side by side.

3. Španielsko

Adrenalínová niekoľkodňová jazda v okolí Barcelony je to pravé, čo zdvihne váš krvný tlak. Off roadová trasa je dlhá úžasných 300 km. Celý program začína návštevou vinárskej oblasti, kde si môžete nakúpiť suveníry v podobe lahodného vína. Jazda trvá 3 dni a v cene sú raňajky, prenájom športovej štvorkolky a ochranných pomôcok. Prespanie je zabezpečené v dobre vybavených 4-hviezdičkových hoteloch.

4. Portugalsko

Podobne ako v prvých dvoch tipoch je možné jazdu v Španielsku spojiť s jazdou v susediacom Portugalsku. Najlepšie podmienky pre motocykle a štvorkolky má trasa v oblasti Algarve. Trasa je dlhá 350 km a prejdete ju za 4 dni. Ide o malebnú jazdu s pohľadmi na útesy, more a prírodné scenérie ako vystrihnuté z katalógu. Agentúry ponúkajú jazdu ako balíčkovú službu s prenocovaním a obedmi v cene.

5. Taliansko

Posledným tipom je Taliansko, a to konkrétne talianske Alpy, ktoré sú plné pekelných trás. Terén v talianskych Alpách je ako stvorený pre štvorkolky. Trasa začína v Cesana Torinese a vedie až k francúzskemu pohraničiu. Ide o dlhšiu jazdu trvajúcu celý týždeň. V cene jazdy je možné si dohodnúť nielen ubytovanie, ale tiež celodenné stravovanie.

Presvedčte sa aj vy, že štvorkolka je perfektné vozidlo. Absolvujte skúšobnú jazdu alebo si nakonfigurujte svoju vlastnú štvorkolku na https://www.brp-world.com/sk/sk/nakupne-nastroje/customise-your-own-off-road.html.