ZDIEĽAŤ

Naplánujte si záhradu snov tak, aby ste sa v nej dobre cítili, aby ste v nej zabudli na všetky starosti, aby ste v nej naberali energiu a aby ste v nej strávili čas so svojou rodinou plnohodnotne. Prinášame vám pár tipov, čo by mohlo spríjemniť váš čas strávený vo vašej záhrade.

TERASA

Terasa prepája domy alebo záhradné chatky so záhradou. Ak si radi vychutnávate kávu na čerstvom vzduchu v pohodlí domova, mala by byť súčasťou vašej záhrady. Pri plánovaní terasy nezabúdajte klásť dôraz na jej umiestnenie (ak nie je súčasť domu, nemala by byť od neho ďaleko), na to z akého povrchu bude (drevená, kamenná), na jej orientáciu (mal by byť na nej príjemný chládok ale zároveň by nemala ostať úplne bez slnka).

ZÁHRADNÝ ALTÁNOK

Ak máte radi posedenia s rodinou alebo priateľmi záhradný altánok je ideálna voľba práve pre vás. Nemusíte sa prispôsobovať vrtochom počasia. Či už prší alebo slnko neznesiteľne vyhrieva betón, vy sa máte kam schovať. Záhradný altánok je ideálny priestor na pokojné vychutnávanie si nie len grilovacej sezóny.

JAZERO

Jazero v záhrade nemusí slúžiť len ako estetická záležitosť. Môže nahradiť aj bazén. Je len na vás či tam budú plávať rybky medzi leknami, alebo vy sami. Záhradný altánok pri jazere je navyše veľmi pekný a nejedn sused vám bude závidieť.

PESTOVANIE PLODÍN

Veľkou výhodou pestovania vlastných plodín je, že keď vám zachýba mrkva do nedeľnej polievky jednoducho si obujete šľapky a vybehnete do záhrady kde si ju vytiahnete zo zeme a dokonca je BIO. Samozrejme nie každý bere starostlivosť o plodiny v záhrade ako relax. Pre tých sú tu zatrávňovacie pásy.

SKALKA

Skalka je obľúbeným prvkom v záhrade, ktorá ju oživí, no nie je pre každého. Skalky sú náročné na starostlivosť, aj napriek tomu, že hlavnú časť tvoria skaly alebo štrk (veľký vplyv na ne majú poveternostné podmienky a škodcovia). Záhradné chaty so skalkami sú navyše oku lahodiace a esteticky krásne.

Pri tvorbe záhrady snov treba myslieť na to čo máme radi, aké máme záľubi a čo radi robíme. Podľa toho si určíme, čo v záhrade chceme mať a ako si priestor v záhrade podelíme.