ZDIEĽAŤ

Baví vás golf a neviete sa ho nabažiť? Vyskúšajte nové golfové destinácie, ktoré sú známe po celom svete. Nielenže si popri hre vychutnáte skvelú atmosféru inej krajiny a prírody, ale môžete navštíviť aj historické pamiatky, a s rodinou či priateľmi tak spoznávať novú kultúru. Zájdite do Rakúska, Číny či na Cyprus a pozrite sa, ako sa golfu darí tam.

Ako je na tom Čína?

Až do polovice deväťdesiatych rokov bol v Číne golf zakázaný. Dokonca aj teraz, v súčasnosti, sú s výstavbou isté problémy. Aj napriek tomu si však Číňania našli okľuku a ihriska stavajú ako súčasť športového areálu na ekoturizmus.

V Číne je až cez 200 ihrísk, najznámejšie je ihrisko Mission Hills Golf. V tomto rezorte sa nachádza až dvanásť 18-jamkových ihrísk. Sen každého hráča je však ťažko dosiahnuteľný hlavne kvôli príliš vysokým cenám.

Rakúsko a golf

Obľúbená destinácia slovenského obyvateľstva oplýva až 151 ihriskami, čo je v porovnaní so Slovenskom o 137 viac. Medzi ihriskami nájdete až dvadsaťštyri areálov s 27 jamkami a dva s 36-timi. Poteší vás dokonca aj správa, že golf v Rakúsku nie je vôbec drahší ako na Slovensku. Medzi najznámejší rezort patrí Golf Club Fontana, ktorý sa popularite teší najmä kvôli svojej exluzivite a luxusu a je považovaný za druhé najkrajšie ihrisko v Európe.

Spravte si dovolenku na slnečnom Cypre

Najznámejší a najviac navštevovaný je rezort Aphrodite Hills, ktorý predstavuje kombináciu greenov fervejí a bunkerov. Čo je veľmi zaujímavé, leží na dvoch náhorných plošinách, ktoré sú od seba oddelené – roklinou hlbokou až 130 metrov.

V rezorte sa môžete ubytovať aj v hoteli, v ktorom strávite príjemné chvíle s rodinou. Voľný čas si užijete vo wellness, pri masážach či vo vírivke.

Aj extrémisti si prídu na svoje

Ak ste si už v golfe čo to poskúšali a radi by ste prijali ďalšiu výzvu, skúste hrať v extrémných podmienkach napríklad na Aljaške alebo v Nórsku za severným polárnym kruhom. Nemáte radi zimu a sneh a uprednostňujete skôr teplo? Južný cíp Argentíny či púšť v Austrálii čaká len na vás.

Tip na cestu

Na cestu sa vám určite zíde golfový bag. Vyberte si taký, ktorý sa vám bude pohodlne nosiť. Existuje hneď niekoľko typov.

Konkrétne ide o stand bag, ktorý ma dva ramenné popruhy a vyklápacie nožičky,

Cart bag, ten sa zas hodí na golfový vozík, má jeden popruh,

Pencil bag, do ktorého sa nezmestí až tak veľký počet golfových palíc a preto by ste ho so sebou mali brať len na kratšie výlety.

Pusťte sa do plánovania a vyberte si jednu z mnohých destinácií, ktoré vám dajú také zážitky, na ktoré nikdy nezabudnete.