ZDIEĽAŤ

Blíži sa leto a sním aj dlhé horúce dni a čas, kedy sa väčšina z nás chystá na dovolenku poprípade rodinný výlet. Práve za takýchto okolností je dobré mať počas cesty so sebou autochladničku. Autochladnička je skutočne neoceniteľným pomocníkom počas dlhých ciest, vďaka ktorej si vašu cestu podstatne uľahčíte a spríjemníte.

 

Termoelektrická autochladnička

425_477_0_1417120784Výhodou termoelektrických autochladničiek je najmä ich pomerne nízka cena.  V porovnaní s tými kompresorovými sú lacnejšie. Napriek tomu majú svoje výhody a zároveň aj mínusy. Je preto dobré vedieť, na akú cestu sa chystáte a zvoliť si tú, ktorá je vo vašom prípade vhodnejšia.

Termoelektrická autochladnička sa vyznačuje svojou pomerne nízkou váhou, vďaka čomu je praktická, ľahká a jednoducho sa s ňou manipuluje. Ich chladiaca výkonnosť sa pohybuje v priemere až do 30 stupňov vzhľadom na okolitú teplotu vzduchu.

Termoelektrické chladničky sa vyznačujú aj tým, že skôr ako do extrémne horúcich krajín sa hodia skôr do krajín s miernejšou klímou , čo znamená, že ak chcete cestovať po južnejších krajinách,  kde sú teploty extrémne vysoké, namiesto termoelektrickej chladničky by ste si mali vybrať iný druh autochladničky.

 

Kompresorové chladničky

853_477_0_1422278739Ak sú vaše nároky o čosi vyššie svojimi vlastnosťami vás zaujmú aj kompresorové autochladničky. Hoci ich obstarávacia cena je o niečo vyššia, môžete sa spoľahnúť, že potraviny a nápoje ktoré do nej vložíte budú v absolútnom chlade .

Obľúbené sú ako aj v osobných automobiloch, tak aj v kamiónoch a autobusoch. Pre túto autochladničku nie sú ani extrémne horúčavy prekážkou. Disponuje excelentných chladením aj mrazením .

 

 

 

Absorpčné-hybridné autochladničky

278_477_0_1417120755Hlavnou výhodou tohto druhu autochladničiek je, že sú tiché a nevyžadujú ši žiadnu špecifickú údržbu. Ich výkon je niekde medzi kompresovými a termickými autochladničkami.  Fungujú na základe absorpčného chladenia a ich nevýhodou je možno aj to,  že vyžadujú väčšiu spotrebu elektrickej energie.

 

 

 

 

Pasívne autochladničky

399_477_0_1417120780Ich hlavným pozitívom je ich odolnosť. Tieto autochladničky sú odolné voči nárazom a takisto náročnejším podmienkam ich využitia.  Vďaka ich kvalitnej izolácií budú potraviny a nápoje v nej vždy čerstvé , v závislosti od použitia až niekoľko dní.

Vyberte si z pestrej ponuky autochladničiek z ktorých každá disponuje unikátnymi vlastnosťami. Cestujte príjemne a hlavne zdravo. Uschovajte si potraviny a nápoje na cestách v tej najlepšej čerstvosti za každých okolností s kvalitnými autochladničkami.