ZDIEĽAŤ

Obchodná inšpekcia systematicky overuje cestovné kancelárie v oblasti zmlúv uzatvorených so zákazníkmi. Aj napriek tomu sa nie vždy vyhnete podvodníkom. Tu je niekoľko krokov, ktoré Vám môžu pomôcť užiť si dovolenku bez nepríjemných prekvapení.

  1. Overenie dôveryhodnosti organizátora zájazdu.

Môžete tak spraviť, keď sa pozriete na stránky www.sacka.eu (Slovenská asociácia cestovných kancelárií a agentúr). Ak je firma, s ktorou chcete podpísať zmluvu na zozname, znamená to, že je medzi inými zabezpečená bankou proti bankrotu. To Vám umožní bezpečný návrat domov.

Podobnú formu overenia môže byť aj skutočnosť, že cestovná kancelária má svoju vizitku na stránkach www.doveryhodnafirma.eu. Stránky sú modelované systémom Centra výskumu názorov zákazníkov, ktorá vydáva certifikát Dôveryhodná firma. Pre získanie certifikátu stačí, aby sa firma zúčastnila bezplatného overenia názorov. Toto overenie umožňuje stanoviť úroveň dôveryhodnosti firmy a spokojnosti zákazníkov s jej službami.

  1. Dôkladná analýza ponuky.

Pekné fotky krásnych hotelov a bazénov nie sú všetko. Počet hviezdičiek, akými sa chváli hotel neznamená, že hotel spĺňa toto kritérium, pretože každá krajina má svoj vlastný systém. Zapamätajte si, že päťhviezdičkový hotel v Európe sa bude líšiť štandardom od päťhviezdičkového hotela v Ázii. Existujú krajiny, ako Arabské emiráty, ktoré prideľujú až sedem hviezdičiek, čo je len marketingový ťah. Hovoríme tu o Burj Al Arab a hotel Emirates Palace. Oplatí sa čítať predovšetkým názory zákazníkov na tému vybraných hotelov.

  1. Nízka cena, ale čo obsahuje?

Veľmi dôležité je zistiť, aké služby sú zahrnuté v cene zájazdu. Bude ponúkaný all-inclusive alebo self-catering (s vlastným stravovaním / ubytovaním)? Okrem týchto informácií sa oplatí zistiť, aké pasové a vízové povinnosti sa Vás budú v danej krajine týkať. Vyžiadajte si tiež kontakt na miestneho delegáta cestovnej kancelárie v danej krajine.

Nakoniec sa oplatí zapamätať si, že všetky dôležité informácie Vám musí cestovná kancelária podať písomne. Len vtedy budete môcť pokojne ísť na zaslúženú dovolenku.

 

Foto Renjith Krishnan / freedigitalphotos.net