ZDIEĽAŤ

Hotely a cestovný ruch zažíva na Slovensku rekordné čísla ako nikdy predtým. Prispela k tomu nebezpečná situácia po teroristických útokoch vo Francúzsku, Nemecku, Anglicku a Egypte. Nečudo, že Slováci radšej ostávajú doma ako by mali ohroziť svoje rodiny, či najbližších. Pre cudzincov zas patrí Slovensko medzi najbezpečnejšie krajiny a má čo ponúknuť.

Len škoda, že doteraz slovenské krásy ostávali pre Slovákov bokom, pretože mnoho z nich ani len netuší, koľko je na Slovensku zaujímavých miest a atrakcií. Stačí zobrať auto, prípadne využiť prenájom auta alebo prenájom mikrobusu, ak je vás viac, a môžete vyraziť za poznávaním slovenských miest. Kam sa ale oplatí ísť? Ak ste v okolí Banskej Bystrice, určite si nenechajte ujsť niektoré z nasledujúcich miest.

Pony Farma neďaleko Banskej Bystrice

Iba 6 kilometrov od Banskej Bystrice sa nachádza Pony farma, kde sa zabavia nielen deti, ale aj dospelí. Ako sa hovorí, najkrajší je pohľad z chrbta koňa. A v krásnej prírode slovenských hôr to platí o to viac.

Bystrické sedlo – Králiky

Pre milovníkov turistiky a výhľadov bude toto miesto nezabudnuteľným zážitkom. Sedlo leží vo výške 1190 m.n.m. a ponúka nádherný výhľad na široké okolie.

Králický vodopád

Nachádza sa v chránenej oblasti Králická tiesňava a vodopád patrí k jej najväčším atrakciám.

Drevený artikulárny kostol v Hronseku

Je možné, aby bol kostol postavený len z dreva a pri výstavbe nebol použitý žiadny klinec? Ak neveríte, navštívte tento kostol v Hronseku, ktorý bol postavený v roku 1726 a ešte stále pevne stojí.

Harmanecká jaskyňa

Neďaleko najväčšieho mesta stredného Slovenska sa v Harmaneckej doline nachádza Harmanecká jaskyňa. Svoje čaro vyžaruje najmä pagodovitými útvarmi vysokými až 12 metrov, nástennými vodopádmi a sintrovými jazierkami.

Článok pre vás pripravili špecialisti na prenájom áut z www.rai.sk.