ZDIEĽAŤ

Ak ste aspoň raz v živote zažili trápny pocit v posteli, určite ste sa ešte dlho nad tým trápili. Nie je to však nevyhnutné, dnešný trh ponúka rozličné tabletky, ktoré vás ochránia proti zlyhaniu. Populárna modrá tabletka má dokonca svoje lacnejšie náhrady, ktorú sú cenovo dostupnejšie. Už ste počuli o generických liekoch?

Generické liečivá sú ekvivalenty originálnych liečivých prípravkov, ktoré už poznáte, ako napríklad Viagra. Rozdiel je však v tom, že generiká môžu byť uvedené na trh až po vypršaní patentovej ochrany spomínaných drahších originálov.

Pri vývoji a registrácii generík sa najčastejšie využíva princíp zásadnej podobnosti s originálnym liekom, ktorá je založená na určitých predpokladoch, ako kvalita, zhodná forma či bioekvivalencia. V skratke povedané, generické liečivá sú schvaľované na základe totožných štandardov pre kvalitu, účinnosť a bezpečnosť ako originálne liečivá. Obsahovať môžu iné neaktívne látky, ako sú napríklad farbivá a cukor. Samozrejme, môžu sa líšiť vo veľkosti, farbe, tvare, čo však nemá žiadny vplyv na ich výsledný efekt.

Generické liečivá sú teda vysoko podobné originálom, avšak sú vyrábané po vypršaní platnosti patentu spoločností, ktoré ich vyvinuli. Tieto generiká sú ale vyrábané pod prísnymi opatreniami, s medzinárodnými štandardmi. Nie sú nebezpečné, ani inak zdraviu škodlivé.

Prečo generiká?

Rozdiel medzi generikami a originálnymi liekmi je okrem možného odlišného tvaru či farby len jeden. A to cena. Takáto generická náhrada Viagry je oveľa lacnejšia ako jej na vlas rovnaká originálnejšia podoba. Tak prečo vyhadzovať peniaze za niečo, čo sa nachádza aj v lacnejšej podobe? Za ušetrené peniaze si radšej môžete dopriať romantickú večeru. A po nej vďaka generikám podať ten najlepší výkon…

Som impotent

Impotencia alebo skôr erektilná dysfunkcia je chýbajúce, nedostatočné alebo nespoľahlivé stoporenie mužského údu, čo má za následok nekvalitnú alebo nemožnú súlož. Táto dysfunkcia nie je choroba, ale syndróm a podľa štatistík ním trpí skoro každý druhý muž po 45-tom veku života. Neznamená to však, že sa objavuje len v zrelšom veku. Podľa odhadov má problém s erekciou až 152 miliónov mladých ľudí.

Každému mužovi sa už aspoň raz stálo, že ho jeho pýchy odmietla poslúchať. To však hneď nemusí znamenať, že ste impotent. Dysfunkciou trpí ten, ktorému sa takéto problémy dejú dlhšie ako pol roka alebo ak zlyhá pri každom štvrtom pokuse o sex.

Prečo vôbec vzniká?

Dôvodov, prečo práve vás trápi tento problém, môže byť hneď niekoľko. Či už je to alkohol, fajčenie, cholesterol alebo ste cukrovkár. Taktiež môže byť hlavným problémom vysoký krvný tlak, nadváha, stres, únava či užívanie liekov.

Áno, síce to znie zarážajúco, ale vedci dokázali, že z 200 liekov až 16 spôsobuje impotenciu. Rizikové sú lieky na krvný tlak, alergiu, nespavosť, depresiu, liečbu nádorov či obezity. Nemožno vylúčiť ani psychické choroby či vážnejšie ochorenia ako ateroskleróza, Parkinsonova choroba, Peyronieho choroba a srdcovo-cievne ochorenia.

Treba však myslieť aj na to, že dysfunkcia má aj niekoľko štádií. Tie najnižšie znamenajú skoro nepatrnú dysfunkciu a vyskytujú sa u väčšiny mužov. Ide o občasnú dysfunkciu, ktorá nastáva s pribúdajúcim vekom. Staršie ročníky znamenajú úplne znemožnenie súlože, no aj takýto problém sa dá liečiť generikami.

Kde ich zoženiem?

Nemusíte chodiť ďaleko. Stačí sadnúť za počítač a vyhľadať priamo eshop lacnegenerika.sk. Príjemné webové rozhranie vás potom navedie a pomôže vám vybrať tie pravé generiká pre vás. Generická náhrada Viagry sa totiž nachádza nielen v tabletových formách, ale na výber sú aj gélové, cmúľacie či dokonca šumivé formy. Tie sa však líšia nástupom účinku. Ten začína už od 10 minút pri gélových, šumivých a cmúľacích formách a od 30-60 pri tabletových. Doba účinku je však totožná, a to 4 až 6 hodín. Keďže všetky obsahujú rovnaké množstvo účinnej látky Sildenafil.

Cena, ktorá nezruinuje

Hlavnou výhodou generík je ich cena. Tá je nastavená čo najnižšie, aby si ich mohol dovoliť každý, kto ich potrebuje. A eshop lacnegenerika.sk ponúka generiká za tie najlepšie ceny, ktoré sa pohybujú od 10 eur v závislosti od množstva balenia, gramáže a účinnosti. Zásielku vám diskrétne doručí kuriér, takže vaši známi ani nezistia, že vás niečo trápi. Účinok je overený a preukázaný u viac ako 90 % používateľov. Dôkladne si však preštudujte bližšie informácie o užívaní a možných vedľajších príznakoch.