ZDIEĽAŤ

Letné mesiace sú v plnom prúde a s nimi je spojené aj obdobie dovoleniek a výletov. V prípade že ste sa, tento rok, rozhodli cestovať „low cost“ a chceli by ste na cesty vyraziť vlastným autom, prinášame vám rady a tipy, ktoré vašu cestu urobia nie len bezpečnou ale aj pohodlnou.
Vy si tak užijete dovolenku bez starostí.

Pneumatiky

Využívanie vlastného auta je vždy najjednoduchšie a máte istotu že poznáte jeho reakcie či prípadné závady. Aj tu je však dôležitá dôsledná kontrola pred každou dlhšou cestou. Mnoho ľudí využíva celoročný typ pneumatík. Toto nemusí byť najšťastnejšou voľbou, preto odporúčame staviť na kvalitu a vybrať si napríklad pneumatiky Matador. Na trhu je široká ponuka gúm, a tak si vyberie aj najnáročnejší klient. Cenové rozpätie je pomerne široké, preto sa nemusíte báť, že by kúpa pneumatík zruinovala váš dovolenkový rozpočet. Stavte na lacné pneumatiky Zeetex a nechajte sa príjemne prekvapiť výhodným pomerom ceny a kvality. Či už máte hliníkové alebo oceľové disky, so značkou Zeetex budete maximálne spokojný.

Plánovanie je dôležité

Cestu do vytúženej destinácie je potrebné podrobne naplánovať.
Najvhodnejšia voľba je v strede týždňa, ak vám to teda situácia dovoľuje, naplánujte odchod na utorok či stredu. Vyhnete sa tak množstvám vozidiel v premávke a do cieľa dorazíte rýchlejšie.
Nie každému sa však podarí uvoľniť sa z práce a tak odporúčame zvoliť piatkový večer.

Predíďte mikro-spánku, jazdite bezpečne

V prípade že ste jediný šofér v aute, dlhé hodiny strávené za volantom môžu byť náročné a po čase môžete cítiť únavu. Ako teda predísť nehodám spôsobeným zaspatím za volantom vám poradíme v nasledujúcej časti:
Vzduch a pauza
Jeden z najjednoduchších spôsobov ako predísť mikro-spánku, je dostať do kabíny vozidla čerstvý vzduch. V prípade že sa aj po tom cítite ospalý, spravte si krátku pauzu, natiahnite sa a dýchajte zhlboka.
Studená voda
V aute sa môžete ochladiť mokrým uterákom, alebo sa zastavte na čerpacej stanici. Môžete si tak pohodlne opláchnuť tvár, zátylok či ruky pod prúdom studenej vody. Takýto postup vám pomôže predísť únave, alebo ju potlačiť.
Zvukové rozptýlenie
Pomocníkom na cestách je aj hudba, audio kniha či komunikácia so spolujazdcom. Pred cestou si pripravte zoznam obľúbených piesní či audio knihu, ktorá vás zaujíma.
Voda a jedlo
Počas jazdy by ste mali konzumovať čokoládu či ovocie, nakoľko cukor dodáva energiu. Nezabúdajte ani na dostatočný pitný režim a dbajte na neustály dostatok tekutín v aute. Najlepšou voľbou je, v tomto prípade, čistá voda.
Pomôcť môže aj žuvanie žuvačky.

Nezabúdajte však, že pred jazdnou na dlhšiu trať je vhodné automobil skontrolovať a pripraviť všetko tak, aby ste sa vyhli nečakaným problémom. V tomto prípade odporúčame navštíviť servis.