ZDIEĽAŤ

Cestovanie nie je lacné, ale napriek tomu po ňom mnohí túžime. Neraz aj na úkor väčšej obety, ale veď trochu dobrodružstva a poznania za to stojí, nie?

Lenže vidieť svet nemusí byť až také nákladné, ba až nereálne. Nie, iba je treba vedieť, kde sa dá ušetriť. Na letenkách napríklad.

Kde a ako teda hľadať aj úspešne nájsť lacné letenky?

  1. Cestovanie mimo sezónu

Kto chce cestovať lacnejšie, rozhodne by mal zabudnúť na hlavnú turistickú sezónu. Vtedy je totiž všetko, aj letenky logicky najdrahšie. Aerolínie predsa nebudú zlacňovať lety počas vianočných sviatkov či cez letné prázdniny. Buďte preto flexibilní a hľadajte miesta, kam by ste chceli ísť, ale v čase, kedy tam nikto nechodí.

  1. Kam poletím? Tam, kde zoženiem letenku

Ďalším, trochu kontrastným tipom oproti tomu predošlému, je zamerať sa na ceny, nie na destinácie. A tak, keď nečakane narazíte na lacné letenky do južnej Ameriky, hoci vy by ste skôr radi videli Škandináviu, neváhajte a leťte.

Nájsť lacný let hocikam na svete pritom nemusí byť až také náročné, väčšina leteckých spoločností má priamo na svojich stránkach tzv. vyhľadávače cien, ktoré rozhodne omrknite, najmä aktuálne najlepšie ponuky. Zvyčajne sú to last minute lety v konkrétny deň a čas, takže nie je čas váhať ani špekulovať. Ale s presvedčením, že pocestujete kamkoľvek sa dá, sa odhodláte aj na let do Kazachstanu omnoho rýchlejšie.

  1. Hľadajte na oficiálnych stránkach leteckých spoločností

Aerolínie pomerne často zverejňujú na svojich oficiálnych stránkach rôzne akciové ceny a špeciálne letenky, tzv. flash sales. A že sú to ozaj výhodné lety, o tom svedčia niekedy priam symbolické ceny za letenky aj do vzdialených miest. Takže, ak budete mať šťastie, možno zoženiete aj vytúžené letenky do USA za smiešny peniaz.

Dôležité je len hľadať na správnych miestach a byť vytrvalí.