ZDIEĽAŤ

Vnímaví zahraniční, ale aj domáci turisti pri potulkách Slovenskom oceňujú najmä dva momenty – krásu našich hôr a žien. Obe sú nespochybniteľné a o oboch sa toho už povedalo a napísalo veľmi veľa. My však predsa len niečo pridáme. A bude to o horách.

 

Na Slovensku má cestovný ruch obrovský, zatiaľ však trochu nevyužitý potenciál. Prírodným bohatstvom, rozvetvenou históriou a kultúrnym dedičstvom rozhodne nepatríme medzi chudobné krajiny. Nechajte sa nasledujúcimi riadkami inšpirovať k návšteve známych aj menej známych lokalít, výborných východiskových miest pre podnikanie túr a spoznávanie krás Slovenska.

 

Tatranská Lomnica

Vysoké Tatry patria každoročne medzi ťaháky turistickej sezóny na Slovensku. Ak hľadáte vhodné miesto pre ubytovanie v Tatrách aj vy, odporúčame zvoliť Tatranskú Lomnicu. Lanovkou alebo pešo sa odtiaľ pohodlne dostanete na Skalnatú chatu, Skalnaté pleso, prípadne až na Lomnický štít. Využiť ale môžete aj iné turistické alebo cykloturistické trasy, ktoré v Tatranskej Lomnici začínajú alebo ňou vedú. Pre histórie chtivých záujemcov je pripravená aj celoročne otvorená expozícia múzea TANAPu.

 

Liptovské Revúce

Ak hľadáte tiché a pokojné ubytovanie na Liptove, využite možnosť ubytovať sa v drevených chatách Wili Hunter v lesnom prostredí Liptovských Revúc. Chaty sú od posledného domu v dedine vzdialené 1 kilometer, čo vám zaručí nerušený víkend či dovolenku. Budete spokojní nie len s kvalitou ubytovania, ale očarí vás tiež okolitá príroda s výskytom zaujímavej fauny a flóry. Tiež môžete využiť zaujímavú službu a zúčastniť sa pozorovania medveďov v ich prirodzenom lesnom prostredí. Rezervujte si zážitok na celý život už teraz!

 

Belušské Slatiny

Kráľovské ubytovanie v Strážovských vrchoch, priamo v lone prírody, ponúka zámoček Wili Royal v Belušských Slatinách. Zámoček je situovaný v tichom prostredí rekreačnej oblasti, v ktorej blízkosti sa nachádza napríklad rázovitá horská obec Mojtín, rodisko Ladislava Škultéty-Gábriša, najdlhšie slúžiaceho vojaka histórie. Od mája do októbra môžete zažiť pravé speleologické dobrodružstvá a navštíviť Pružinskú Dúpnu jaskyňu alebo Závadské jaskyne, nachádzajúce sa neďaleko.