ZDIEĽAŤ

Veľmi obľúbenou európskou destináciou je bezpochyby Grécko preslávené predovšetkým rozmanitou kultúrou a bohatou históriou. Krajina vás uchváti aj svojou nádhernou prírodou a piesočnatými plážami, ktoré sú lemované krištáľovo čistým morom. Ak ste sa v tomto roku rozhodli na poslednú chvíľu vyraziť do Grécka, robíte správne. V nasledujúcich riadkoch vám prezradíme hneď tri dôvody, prečo je Grécko ideálne na dovolenku.

1. Bezpečná krajina

V súčasnej dobe je situácia taká, že si turisti vyberajú cieľovú destináciu predovšetkým podľa toho, ako je bezpečná. Grécko sa dlhodobo radí na zoznam bezpečných krajín, takže si môžete byť istí, že prežijete pokojnú a ničím nerušenú dovolenku. Slnečné leto v Grécku si pochvaľujú stovky tisíc slovenských a českých turistov.

2. Grécko a jeho niekoľko tvárí

Ak patríte medzi milovníkov prírodných krás, Grécko vás doslova očarí. Tunajšia príroda je vskutku rozmanitá a môžete si byť istí, že vám ponúkne úplne niečo iné ako príroda na Slovensku. V Iónskom mori na vás čakajú obľúbené a romantické miesta. Za zmienku rozhodne stojí treba Zakynthos, Lefkada či Kefalónia s dobrodružnými jaskyňami. Ak hľadáte najslnečnejšie miesta, potom určite vyrazte na ostrovy nachádzajúce sa v južnej časti Grécka, pričom sa jedná o Krétu, Kyklady a Rhodos.

3. Pláže sú najkrajšie v Európe

Hlavný dôvod, prečo veľa ľudí mieri do Grécka, sú tunajšie pláže. Pobreží krajiny je obmývané priezračnou vodou piatich morí – Egejského, Krétskeho, Thráckého, Stredozemného a Iónskeho. Určite stojí za pozretie podmorský svet. Usporadúvajú sa tu tiež plavby na ťažko dostupné miesta.

Vyberte sa teda do Grécka, rozhodne nebudete ľutovať, ba naopak budúci rok sa určite radi vrátite. Zem je rozmanitá a má čo ponúknuť, a to ako ľuďom túžiacim po relaxácii a odpočinku, tak aj aktívnym turistom.