ZDIEĽAŤ

Egypt má jednu obrovskú výhodu pre všetkých nerozhodných dovolenkárov, a to je dlhá, takmer celoročná sezóna. Ak teda ešte nemáte zvolenú konkrétnu destináciu, poďte na dovolenku do Hurghady a vyberte si jeden z luxusných hotelových rezortov! Hurghada patrí k najvyhľadávanejším oblastiam v Egypte, má štyridsať kilometrov dlhé pobrežie Červeného mora a je skvelým východiskovým bodom pre rôzne výlety do okolia.

Počet hviezdičiek je dôležitý

Je bežne známe, že v Egypte by ste nemali šetriť na kvalite ubytovania, pretože počet hviezdičiek je mierne nadhodnotený v porovnaní s našimi európskymi štandardmi. Takže ani v Hurgade nechoďte do hotela s menej ako štyrmi hviezdičkami, ideálne vyberajte taký, čo ich má päť. Dovolenka s all inclusive programom vás v Hurghade bude stáť približne osemsto eur na osobu, mimo hlavnej sezóny môže cena klesnúť aj o sto eur. Najznámejšou oblasťou v Hurgade je Makadi Bay s luxusnými rezortami a novšia časť El Gouna.

Pláž a iné aktivity

Dovolenka v Hurghade je skvelá pre všetky ročníky a dokonca aj pre rodiny s deťmi. Rezorty majú vlastné animačné tímy, ktoré sa starajú o zábavu počas celého dňa a večera. Takáto dovolenka v exotike ponúka okrem nádherných pláží a podmorského sveta ideálneho na šnorchlovanie aj skvelé možnosti na výlet. Len pár hodín trvá cesta z Hurghady do Luxoru, na pyramídy v Gíze alebo priamo do hlavného mesta Káhiry.

Na takéto poznávacie výlety je ideálne ísť do Hurghady na jeseň alebo cez zimu, kedy sú teploty nad dvadsať stupňov Celzia, takže si užijete aj more, ale v púšti počas výletu nebudete mať problém vydržať na slnku. Navyše nebudú turistické atrakcie a hotely preplnené turistami.

Odporúčame si dávať pozor na miestnu vodu, vyhýbajte sa aj ľadu a zuby si tiež snažte umývať balenou vodou. Takto sa s vyššou pravdepodobnosťou vyhnete takzvanej známej faraónovej pomste v podobe žalúdočných problémov.