ZDIEĽAŤ
Zažite aktívnu cyklistickú dovolenku aj pri mori
Zažite aktívnu cyklistickú dovolenku aj pri mori

Na jednej strane sa hovorí, že na dovolenke by ste mali robiť iné veci ako po celý rok. Na druhej strane by nemala byť dovolenka len o ležaní na pláži. Oveľa viac vašej psychike pomôže, keď si čas rozdelíte na dve polovice. Pol dňa relaxujte na pláži a pol dňa sa venujte napríklad obľúbenej cyklistike. Pokojne si so sebou na dovolenku zoberte bicykle celej rodiny. Keď sa vyberiete k moru automobilom, prevoz bicyklov je hračka.

Vyskúšali sme cyklistickú dovolenku v Bulharsku a neoľutovali sme

Naša obľúbená letná destinácia je Bulharsko. Vyskúšali sme prakticky už všetky letoviská od juhu až po sever. Cestovanie po krajine si vždy užijeme, pretože ideme vlastným autom. Možno si ťukáte po čele, že ideme tak ďaleko vlastným vozidlom. Do Bulharska sa dá vďaka diaľnici v Srbsku dostať za 14 až 16 hodín. Samozrejme, že musíte ísť non-stop, a preto je dobré, keď sa pri volante striedajú dvaja šoféri. Lietadlom sa dá dostať do Bulharska za hodinu a pol, lenže do lietadla nedokážete zbaliť to, čo unesú strešné boxy. Naša rodina sa nedávno rozrástla a vďaka strešnému boxu sa nemusíme obmedzovať. Pokojne sa do neho zmestí detský turistický nosič, kočík a iné potreby pre dieťa. Prečo sme si tak obľúbili Bulharsko? Nie je to len kvôli priaznivým cenám. Chutí nám bulharská strava, milujeme Čierne more a domáci sú viac ako srdeční. Navyše som zanietený cyklista a v posledných rokoch sa v Bulharsku vybudovali mnohé cyklistické trasy. Nielen spevnené cyklotrasy sú v tejto krajine pre cyklistu zaujímavé. Preto odporúčam každému, aby si vyskúšal cyklistickú dovolenku. O nové zážitky nebudete mať núdzu.

Náš tip – spôsoby prevozu bicyklov do vzdialenejších krajín

Previesť bicykle do zahraničia sa dá rôznymi spôsobmi. Ja som si vybral najrozumnejší a najpraktickejší variant v podobne nosičov bicyklov. Zo všetkých typov jednoznačne vyhrávajú nosiče bicyklov na ťažné. Ak sa vám tento model nosiča nepozdáva alebo nemáte na vozidle ťažné, tak sa dajú zakúpiť nosiče bicyklov na piate dvere a nosiče na strechu. Možno vás pri pohľade na ceny prekvapí, že nosič na ťažné je oproti ostatným oveľa drahší. Je to dané jeho mnohými plusmi. V dnešnej dobe ide hlavne o úsporu na palive. Nosič bicyklov na ťažné má na spotrebu najnižší vplyv. Zároveň sa s ním dobre manipuluje, rýchlo sa inštaluje, bicykle na tento nosič vyložíte jednou rukou, nosič sa dá sklopiť a tým pádom nikdy neprekáža. Osobne som absolútne nepocítil, že nejaké bicykle prevážam. Toto leto by sme chceli s manželkou prejsť oblasť Primorska a Kitenu na elektrobicykloch. Nosič na ťažné si poradí dokonca aj s vyššou váhou elektrických bicyklov. Sami uznajte, že nosič na ťažné je malý veľký zázrak.