ZDIEĽAŤ
Radi cestujete a milujete golf? Navštívte tieto golfové turnaje
Radi cestujete a milujete golf? Navštívte tieto golfové turnaje

Svet golfu je plný vzrušujúcich turnajov, ktoré pútajú pozornosť fanúšikov z celého sveta. Medzi nimi vyniká hŕstka najprestížnejších podujatí. Renomované podujatia si získali uznanie vďaka svojej histórii, náročnosti jamôk a hviezdnemu obsadeniu hráčov. Poďme sa ponoriť do sveta týchto golfových legiend a preskúmať, čo ich robí tak výnimočnými.

1. The Masters (Augusta National Golf Club, Georgia, USA)

Tradične otvára golfovú sezónu americký turnaj v štáte Georgia. Augusta National, ihrisko s bohatou históriou a ikonickou zeleňou, sa stáva dejiskom pre najvybranejších hráčov. Turnaj je preslávený svojou exkluzivitou a džentlmenskou atmosférou, čím si získal titul “najprestížnejší golfový turnaj na svete”.

2. PGA Championship (Rôzne ihriská v USA)

Druhý major turnaj sezóny sa odohráva na rôznych ihriskách v USA, čím prináša rozmanitosť a výzvy pre hráčov. Tu si môžu vyskúšať najnovšie inteligentné golfové palice. PGA Championship je známy pre svoje náročné testy presnosti a dĺžky odpalov, čím si získal reputáciu ako jeden z najťažších golfových turnajov na svete. Pre zvládnutie takto náročného turnaja sú potrebné nielen AI palice, ale tiež golfové loptičky so senzormi.

3. U.S. Open (Rôzne ihriská v USA)

Tretí major turnaj sa hrá na rotačnom princípe na rôznych verejných ihriskách v USA. U.S. Open je preslávený svojimi náročnými podmienkami a nepredvídateľným počasím, ktoré dokáže preveriť aj tých najlepších hráčov. Turnaj je tiež známy pre patriotický charakter a oslavu amerického golfu.

4. The Open Championship (Rôzne ihriská v Spojenom kráľovstve)

Najstarší golfový turnaj na svete sa koná na rotačnom princípe na rôznych legendárnych ihriskách v Spojenom kráľovstve. Pre Európanov sú tieto turnaje prístupné vďaka dobrému leteckému i pozemnému spojeniu. The Open Championship je výzvou pre ihriská, ktoré sú posiate dunami a vetrom ovplyvňujúcim trasu loptičky aj pri tých najlepších odpaloch. Turnaj si získal srdcia fanúšikov svojou tradíciou a britskou atmosférou.

Ako získavajú golfové turnaje prestíž

Všetky turnaje v golfe, ktoré sme spomenuli, sa konajú už desaťročia a sú opradené bohatou históriou a legendami. Víťazstvo v nich je pre hráčov nesmiernou cťou a každý z nich sa navždy zapíše do golfovej histórie. Ihriská, na ktorých sa tieto turnaje hrajú, patria medzi najnáročnejšie na svete a vyžadujú si od hráčov maximálne sústredenie a zručnosť.

Svetové golfové turnaje priťahujú najvyššiu golfovú elitu so špičkovými výkonmi. Sú tiež miestom, kde sa prezentuje exkluzívna golfová výbava a golfové oblečenie. Všetky tieto faktory vytvárajú jedinečnú atmosféru a nezabudnuteľné podujatie pre hráčov i fanúšikov golfu.

Autor: Gabriela Kudláčová