ZDIEĽAŤ
Aká kozmetika vám nesmie chýbať na dovolenke?
Aká kozmetika vám nesmie chýbať na dovolenke?

Či už idete na dovolenku pri mori, do hôr alebo sa chystáte len na predĺžený víkend do prírody určite rozmýšľate čo si zbaliť. V tomto článku sa zameriame na kozmetiku, ktorú, ak si chcete dovolenku užiť, by ste mali mať vždy pri sebe. Pokiaľ nechcete mať plný kufor kozmetických produktov postačia vám len kúsky, ktoré určite budete potrebovať.

Na letnej dovolenke bežne strávite jeden – dva týždne. Je síce výhodné kúpiť si kozmetiku priamo na dovolenke ale problém môže nastať ak značku, ktorú používate tam nezoženiete. Aplikovať na pleť nový prípravok, ktorý nepoznáte môže viesť k alergickým reakciám,  zápalom ale aj tvorbe žihľavky. Z dovolenky sa chcete vrátiť s krásne opálenou pokožkou, nie zo začervenanými fľakmi a pupáčikmi na koži.

Starostlivosť o telo

Chystáte sa stráviť dovolenku pri mori a na slnkom zaliatych plážach? Určite si nezabudnite zabaliť kozmetiku na opaľovanie. Ak vám zostali krémy na opaľovanie z minulého roka vyhoďte ich a kúpte si nové. Krém na opaľovanie s dostatočne vysokým ochranným faktorom je základ, ale nezabudnite ani na krém po opaľovaní, ktorý pokožku hydratuje.

Do cestovnej tašky si pribaľte aj telové mlieko, deodorant, sprchovací šampón a šampón na vlasy. Keďže je v mori voda slaná dá vašim vlasom v kombinácii so slnečnými lúčmi zabrať. Nezabudnite preto aj na balzam alebo masku na vlasy, ktorá ich regeneruje.

Starostlivosť o pleť

Na starostlivosť o pleť nezabúdajte ani na dovolenke. Hlavnou a základnou kozmetikou, ktorá by vám nemala na cestách chýbať sú produkty na čistenie pleti (gély a mydlá na pleť) a tonikum. Ak používate sérum a/alebo krém na akné či iný problém pribaľte si ho tiež.

Výhodnejšie sú tuhé kozmetické produkty a krémy než tekuté. Tuhé šampóny, mydlá a aj telové maslá sa vám nevylejú a môžete si z nich zobrať (odkrojiť) len toľko koľko potrebujete.

Miesto v cestovnom kufri vám môže ušetriť aj kozmetika 2v1. Je veľa šampónov, ktoré sú vhodné na umývanie tela a aj vlasov. Micelárnou vodou pleť dôkladne umyjete a odstránite z nej aj make-up. Ak si predsa len potrebujete so sebou zobrať tekutú kozmetiku prelejte ju do menšej fľašky, ktorá vám zaberie minimum miesta.