ZDIEĽAŤ
Kontrola auta pred dovolenkou by mala byť samozrejmosťou
Kontrola auta pred dovolenkou by mala byť samozrejmosťou

Dovolenka autom môže byť nádherným zážitkom plným dobrodružstiev a nečakaných zážitkov. Spomeňte si na pocit, keď už máte batožinu pripravenú, dom zatvorený, stres je preč a vy konečne zatvárate dvere auta, pripravení vyraziť na cestu dlhú niekoľko stoviek kilometrov. Všetko znie skvele, ale máte istotu, že je vaše auto pripravené na takúto výzvu?

Pred dovolenkou či akoukoľvek dlhou cestou je nevyhnutné venovať zvýšenú pozornosť technickému stavu vozidla. Ako na to? Navštívte s predstihom spoľahlivý autoservis, kde vám odborníci zabezpečia komplexnú prehliadku vozidla. Nemali by ste zabudnúť na to, že i moderné či nové autá môžu byť nepredvídateľné a ich zlyhanie často prichádza nečakane.

Vravíte, že vaše auto je bezporuchové? Avšak vozidlá často vydržia bez problémov roky, až do dňa, keď náhle prestanú fungovať. Odborníci by mali skontrolovať všetky základné aj skryté komponenty, ktoré by mohli ohroziť vašu cestu.

Nenechávajte si kontrolu vozidla na poslednú chvíľu

Pred odchodom na dovolenku je dôležité myslieť na včasné naplánovanie kontroly, aby ste mali dostatok času na prípadné opravy aj výmeny dielov. Overenie funkčnosti bŕzd, tlmičov, kontrola oleja, chladiacej kvapaliny a svetiel sú základom. Nemenej dôležité je aj preskúmanie stavu pneumatík, ktoré hrajú kľúčovú úlohu v bezpečnosti počas jazdy. Objaviť sa však môžu aj závažnejšie problémy.

Nenechajte si pokaziť dovolenku zanedbanou starostlivosťou o auto

Dôkladná kontrola auta pred dovolenkou – to je garancia mobility. Nejde len o istotu, že sa dostanete na svoje miesto a späť. Je to o tom, že si dovolenku užijete bez zbytočných starostí a stresov. Ide tiež o bezpečnosť vás a vašej rodiny či ďalších spolucestujúcich. S pravidelnou údržbou a včasnými kontrolami môžete na svoje dovolenkové dobrodružstvo vyraziť s istotou, že vaše auto je v najlepšom možnom stave.