ZDIEĽAŤ

Okolie žilinského regiónu je bohaté na prírodné krásy. Aj preto veľa tuzemských a zahraničných návštevníkov nevynechá návštevu krásnych prírodných scenérií a úkazov.

 

V prípade, že sa chystáte na výlety do okolia Žiliny, tak by ste si na to mali rozhodne naplánovať viac ako len pár dní. Ideálne je zarezervovať si ubytovanie niekde v centre Žiliny, aby ste mali možnosť navštíviť rôzne lokality. Napríklad kongresový Hotel Galileo ponúka lacné ubytovanie neďaleko centra Žiliny. Tento hotel má výhodnú polohu a je ideálnym miestom pre tých, ktorí si plánujú aktívne turistiky alebo výlety do blízkeho okolia. Je situovaný len 10 km od zrúcaniny Strečno. Bližšie informácie o kongresovom hoteli v Žiline nájdete TU.

 

V okolí Žiliny môžete navštíviť jeden z najznámejších vodopádov na Slovensku, ktorým je Šútovský vodopád. Je vysoký až tridsaťosem metrov a nachádza sa v nadmorskej výške 830 m.n.m.  Tento vodopád sa preslávil už v minulosti, keď bol kulisou prvého slovenského celovečerného filmu Jánošík. Žiadny návštevník by rozhodne nemal vynechať návštevu Terchovej, odkiaľ sa dostanete na jeden z najatraktívnejších náučných chodníkov v Malej Fatre, ktorým sú bezpochyby Jánošíkove diery.

 

Nemusíte sa obávať, že v prípade nepriaznivého počasia by ste sa v Žiline nudili. Môžete navštíviť historické jadro mesta, ktorého dominantou je Katedrálny chrám. V širšom okolí je Vám doporučujeme navštíviť Budatínsky hrad a Považské múzeum, ktoré sa nachádza v jeho areáli. Ak netúžite po návštevách historických pamiatok a v nepriaznivom počasí preferujete skôr pasívny oddych, tak navštívte najbližšie nákupné centrum a urobte si radosť napríklad kúpou milého suveníru, či kvalitného oblečenia. Dámy si určite vyberú nejaký módny doplnok, ktorým môže byť originálna malá kabelka, či veľká trendová kabelka David Jones.