ZDIEĽAŤ

Rozhodli ste sa pre kúpu poschodovej postele? Vaše rozhodnutie rozhodne schvaľujeme, takáto posteľ je praktická, moderná a u detí stále veľmi obľúbená. Pred kúpou ale nezabudnite na niekoľko podstatných detailov. Musíte napríklad správne zmerať miestnosť, kde plánujete posteľ umiestniť, rozhodnúť sa pre správny typ a tiež skontrolovať, či Vami vybraná posteľ spĺňa všetky bezpečnostné normy a štandardy.

Príslušné merania 

Poschodové postele milujú deti i rodičia, a to nielen preto, že efektívne šetria miesto v detskej izbe. Pred kúpou dobre odmerajte výšku stropu, vzdialenosti od okien a dverí, no tiež medzeru, ktorá ostane po uložení postele medzi ňou a najbližšou skriňou, prípadne iným nábytkom v izbe. Nech Vám zostane dostatok priestoru na komfortný pohyb okolo nej, ale aj po celej izbe.

Vyberte typ poschodovej postele 

Z ponuky moderných predajcov sa Vám môže zakrútiť hlava, pretože si je naozaj z čoho vyberať. K dispozícii sú rôzne typy, štýly a prevedenia poschodových postelí. Medzi najzákladnejšie patria tie klasické, vyrobené z dreva, na trhu sú však i kovové. Riešením môže byť tiež kombinácia oboch materiálov. Chcete len dvojlôžko, alebo to bude aj niečo navyše? Poschodové postele dnes už nie sú „iba“ posteľami, súčasťou mnohých sú praktické priestory na odkladanie, miesto pre malého školáka so stolíkom a stoličkou, ale je tu tiež možnosť “vyčarovať” si nezameniteľný kútik na hranie. Poschodové postele novej generácia majú teda multifunkčné využitie. 

Chcete jednoduchú, jednofarebnú posteľ, či skôr niečo extravagantnejšie s veselými motívmi a farbami, ktoré rozžiaria izbičku Vášho drobčeka na maximum? Nech sa páči, je iba na Vás, čo si vyberiete. Nezabúdajte však ani na to, čo chce dieťa. Keď je už vo veku, že má na veci svoj názor, opýtajte sa ho, po akej postieľke túži.

Bezpečnosť nadovšetko

Bezpečnosť je vždy prioritou. Pred kúpou poschodovej postele si preto preverte výrobcu, referencie na jeho prácu a osobne prekontrolujte kvalitu, celkový vzhľad a vhodnosť všetkých komponentov. Zamerajte sa na bočnice a rebríky, skontrolujte i základy postele, to znamená, či sú dostatočne pevné, aby uniesli hmotnosť Vášho dieťaťa. 

Keď už produkt vhodne vyberiete a šťastlivo namontujete, pripomeňte dieťaťu, že spať na poschodovej posteli nie je len zábava. Upozornite ho na to, čo musí dodržiavať, ako sa má správať, aby sa predišlo zbytočným zraneniam a spanie na poschodí bolo bezpečným zážitkom.

Zdroj: homefurn.com/site849.php

Fotodetskapostel.com