ZDIEĽAŤ

Kúpele patria azda k najväčším lákadlám pre návštevníkov. Samozrejme, reč je o zahraničných, ale i našich turistoch. Nachádzajú tu pokoj, relax a zdravie. Vo väčšine prípadov chodia ľudia do termálnych kúpeľov za účelom ozdravenia tela i duše. Pozitívne účinky na celkovú zdravotnú stránku sú badateľné, a preto majú Slováci často zvyk dopriať si ich aspoň raz ročne. Dokonca aj niektorí zamestnávatelia rýchlo zistili, že poukážky pre zamestnancov do takýchto kúpeľov zaručujú skvelú a rýchlu motiváciu.

Tak ako turistických miest, aj termálnych kúpeľov je na Slovensku požehnane. Predstavujeme vám niektoré z nich, no určite ich poznáte minimálne z počutia.

Kúpele Nimnica

Tieto kúpele patria k najmladším. Rozprestierajú sa medzi Púchovom a Považskou Bystricou. Kúpele sú v nadmorskej výške cca 300 m a ponúkajú krásny výhľad na okolitú prírodu. V týchto kúpeľoch sa liečia problémy tráviaceho ústrojenstva, dýchacích ciest, obehového ústrojenstva, ženské ochorenia, cukrovka alebo obezita.

Kúpele Piešťany

Najznámejšie a najväčšie kúpele Slovenska, ktoré patria zároveň aj k najteplejším či najslnečnejším miestam. Liečia sa tu reumatické ochorenia, ochorenia pohybového ústrojenstva, detské ochorenia a mnohé iné.

Kúpele Dudince

Problémy s pohybovým aparátom, neurologickými či srdcovo-cievnymi ochoreniami. Toto všetko môžete hravo vyliečiť v jednom z najmladších a vizuálne najmodernejších kúpeľov na Slovensku.

Kúpele Lúčky

Tieto kúpele patria k tým najstarším v našom štáte. Lúčky sú povestné predovšetkým úspešným liečením komplexných gynekologických stavov a ochorení, ale aj poruchy a ochorenia tráviaceho a pohybového ústrojenstva.

Kúpele Bojnice

Bojnice sú sami o sebe oázou pokoja a mieru. Nachádza sa tu nespočetne veľa pamiatok, o ktorých sme vám v predchádzajúcich článkoch už hovorili. Rovnako sú povestné aj svojimi kúpeľami, ktoré patria medzi najpokojnejšie vďaka príjemnému prostrediu. Sú veľmi úspešné v liečení chorôb obličiek a močových ciest.

Kúpele Trenčianske Teplice

Toto mestečko samo o sebe patrí k skvostom Slovenska. Príjemné a pokojné prostredie je skrášlené parkom a jazierkom. Kúpeľné oblátky sú vskutku vynikajúce a spokojní budete aj s kaviarňami, ktoré sa v okolí nachádzajú. Samotné kúpele sú na vysokej úrovni a každý, kto v nich bol minimálne raz, plánuje ďalšiu cestu.

Zdroj: slovake.eu, kupele.org

Foto: kupele.relaxos.sk