ZDIEĽAŤ

Máte chuť zašportovať si alebo naopak máte chuť najesť sa do sýtosti dobrých syrov? Či si vyberiete prvú možnosť alebo si vyberiete druhú možnosť, oboje sú dobré. Premýšľate s rodinkou, či navštívite radšej Grécko alebo Taliansko? Oboje krajiny majú svoje čaro, je len na vás či sa vyberiete na Balkánsky poloostrov alebo na Apeninský poloostrov. Poďme si však priblížiť jednotlivé krajiny. Potom uvidíte, do ktorej krajiny pôjdete na last minute dovolenku. Jednoznačne sa však spoľahnite na cestovnú kanceláriu Globtour, ktorá ponúka tie najlepšie last minute zájazdy.

Láka vás krajina syrov?

Niet sa čo čudovať, že vás láka práve táto krajina. Stačí si popozerať obrázky a je jasné, že by ste sa rozhodli zbaliť kufre a vyraziť práve do tejto syrovej krajiny. Parmezán, mozzarella – kto by nepoznal tieto chutné lahôdky! Keď sme pri jedle, nesmieme zabudnúť spomenúť lahodné talianske cestoviny s jedným z týchto syrov. Pozor na slinky! Aj toto si môžete vychutnať, keď navštívite túto jedinečnú slnkom zaliatu krajinu. Ochutnať však nemusíte len z pizze, cestovín alebo bohatej ponuky syrov, ochutnať môžete aj prírodné a historické krásy Talianska. Okrem toho, že táto krajina ponúka bohaté olivové polia, nesmieme zabudnúť spomenúť slávnu sopku Vezuv. Tajomstvo a krásu skrývajú pre turistov práve mestá ako Rím, Florencia, Rimini alebo aj slávne Benátky – mesto na vode. Máte čo obzerať, preto neváhajte a zabehnite na stránku od globtour.sk kde máte možnosť vybrať si dovolenku v Taliansku.

Chcete sa ešte pozrieť na krásy Grécka?

Láka vás krajina olympijských hier?

Vedeli ste o tom, že táto krajina je kolískou slávnych olympijských hier? Poďme sa však pozrieť na príjemnejšie stránky tejto krajiny. Len pre zaujímavosť, vedeli ste, že ku Grécku patrí až 2000 ďalších ostrovov? Z toho je však len 170 obývaných. Istotne si spomínate na ostrov Lesbos. Názov nevznikol len tak. Vznikol kvôli tomu, lebo sa tam stretávali lesbické páry! Grécko je najznámejším producentom olív – veď si spomeňte, keď sme sa na základných školách učili, že víťazi práve týchto slávnych olympijských hier si dávali na hlavu korunky z vetvičiek olivovníka.

Je to krásna krajina, preto by bola škoda, keby ste sa aspoň raz za život nevybrali navštíviť Grécko prostredníctvom last minute dovolenky práve túto nádhernú históriou opradenú krajinu.

Nezabúdajte si však pribaliť plavky od clematis.sk!

Kvalitné plavky nesmú chýbať na dovolenke

Kvalitu hľadať je zbytočné, keď máte najlepšie plavky od clematis.sk! Budete hviezdou za slnečného dňa, verte, že ohúrite každého okoloidúceho na pláži. Plavky od clematis.sk zvýraznia vaše krivky – neváhajte a objednajte si na stránke clematis.sk.

 

FOTO:  © Freesurf / Dollar Photo Club