ZDIEĽAŤ

Zdá sa vám, že platíte za svoje povinné zmluvné poistenie priveľa? Možno ani netušíte a existuje spôsob, ako platby PZP znížiť. Stačí ak budete čítať ďalej a hneď si o nich povieme.

Vek držiteľa vozidla

V tomto prípade majú najväčšiu výhodu vodiči v strednom veku, nakoľko poisťovne rátajú s ich skúsenosťami s vedením vozidla i s relatívne pevným zdravotným stavom. Ani dôchodcovia nemajú splátky povinného zmluvného poistenia navyšované. Ten, kto je naozaj nezvýhodnený sú mladí ľudia, nakoľko podľa poisťovní predstavujú na cestách najväčšie nebezpečenstvo.

Výkon motora

Vzhľadom na tento aspekt a výšku splátky PZP funguje priama úmernosť. Čím viac koní schovávate pod kapotou, tým viac z vašich financií si poisťovňa uchmatne. Preto je vhodné zvážiť, či nebude ekonomicky výhodnejšie vymeniť drahé fáro v garáži za menšie a šikovnejšie autíčko.

Bezškodový priebeh vodiča

Pokiaľ poisťovni ukážete spoľahlivosť na cestách a už roky jazdíte bez nehody, pocíti to i vaša peňaženka. Tak isto tu funguje priama úmernosť – čím menej nehôd, tým ste menej rizikovejší a platíte menej. Ešte stále bude zodpovednosť iba vlastnosťou spomenutou v životopise?

Frekvencia platieb

Vďaka vhodne nastavenej frekvencii platieb dokážete ušetriť v istých poisťovniach až 10% z celkovej platby povinného zmluvného poistenia. Poisťovne najviac oceňujú ročné splátky, pokiaľ je frekvencia vyššia (platíte mesačne a pod.), tým sa navyšuje i celková suma, ktorú za vaše PZP zaplatíte.

Využívanie firemného vozidla

Ak máte firmu a na ňu písané vozidlá, poisťovne poskytujú tzv. flotilové poistenie vozidla – v rámci poistenia jedného  si môžete za zvýhodnenú cenu dokúpiť poistenie aj pre všetky ostatné. Nezabudnite sa preto informovať o možnostiach a využite i túto službu.

Online porovnávače

Online porovnávače vám vedia veľmi jednoducho a efektívne poradiť, ktoré povinné zmluvné poistenie bude pre vás najvýhodnejšie. Okrem nervov pri zisťovaní podrobností ušetria i mnoho času, keďže na základe zadaných parametrov máte výsledok zdarma do niekoľkých minút a dokonca v pohodlí domova.

Veríme, že podrobíte vaše aktuálne povinné zmluvné poistenie porovnaniu s ostatnými v ponuke na trhu a možno zistíte, že platíte zbytočne veľa. Neváhajte, zlepšite si deň a minimalizujte svoje platby.