ZDIEĽAŤ

Aj keď je Dubaj luxusné mesto, už dávno nie je dostupný len pre tých najbohatších a dovolenku si v ňom môže dopriať aj bežný človek. Ak viete kedy vycestovať, dovolenka vás vie vyjsť pomerne lacno, podobne ako v Turecku, Chorvátsku alebo kdekoľvek inde.

Dubaj môžete navštíviť celoročne, no podmienky ako sú počasie, cena ubytovania a leteniek sa rôznia v jednotlivých ročných obdobiach.

Počasie v Dubaji – kedy je najdostupnejší a najlacnejší

Hlavným kritériom cien v Dubaji býva ročné obdobie a predpoveď počasia. Ceny však ovplyvňujú aj rôzne celosvetovo významné športové, kultúrne a spoločenské podujatia, ktoré sa počas roka v Dubaji konajú.

Dubaj býva všeobecne najdrahší v mesiacoch marec, apríl a október až december, hlavne počas Vianoc a Silvestra. Dôvod je jednoduchý, keďže práve vtedy je počasie a teplota vody a vzduchu v Dubaji najideálnejšia. Zároveň je to obľúbené obdobie ako utiecť pred chladným zimným obdobím v Európe a vychutnať si teplé počasie na 10 dní.

Dubaj je cenovo najdostupnejší v mesiacoch máj až september, čo spôsobuje hlavne teplé letné počasie. V júli a auguste dosahujú najvyššie teploty aj viac ako 40°C a neschladíte sa ani v noci, kedy býva bežne okolo 30°C. Predpoveď počasia býva v tomto období takmer rovnaká na každý deň. Kvôli vysokým teplotám však ponúkajú hotely a letecké spoločnosti rôzne zvýhodnenia a zľavy, vďaka ktorým môže byť Dubaj veľmi lacnou exotikou.

Mesto nemá veľkú históriu, preto vkladá všetky prostriedky do modernizácie, luxusu a čo najlepších služieb a atrakcií, aké inde nenájdete.

Čo potrebujete vedieť pred vycestovaním

Na vycestovanie do Dubaja potrebujete len pas a víza vopred vybavovať nemusíte, tie dostanete až pred kontrolou na letisku a to na dobu 30 dní.

Keďže sú Arabské emiráty a samotný Dubaj moslimskou krajinou, mávajú raz ročne po dobu 30 dní ramadán. Vtedy majú miestny počas denných hodín zakázané jesť, piť a fajčiť. To síce nemusí, ale môže ovplyvňovať aj turistov a každý hotel, reštaurácia a zariadenie máva iné obmedzenia.

Pre turistov môže platiť napr. zákaz jesť vonku, príliš sa odhaľovať alebo počúvať hlasnú hudbu na verejnosti. Rovnako býva nepísaným pravidlom, aby mali turisti k domácim počas ramadánu rešpekt, solidaritu a pochopenie. No zároveň bývajú počas ramadánu nižšie ceny, takže to môže byť vhodná doba ako dovolenkovať lacno.

Dubaj je stále vyhľadávanejšie a čoraz obľúbenejšie turistické mesto, ktoré sa pýši najvyššou budovou sveta, najluxusnejším hotelom na svete a luxusom, ktorý srší zo všetkých strán. Dubaj taktiež prezentujú služby na najvyššej úrovni, najrozmanitejšie atrakcie a krásne biele piesočnaté pláže, ktoré môžete navštíviť veľmi lacno, ak už viete kedy vycestovať.