ZDIEĽAŤ

Zistili ste, že vaše zimné pneumatiky už budúcu sezónu nebudú pojazdné a treba ich vymeniť? Najlepším obdobím na ich kúpu je jar a leto, kedy si môžete pohodlne a bez nátlaku pneumatiky nielen vybrať, ale aj vymeniť. Čakať na poslednú chvíľu sa neopláca, pretože mrazy môžu prísť nečakane a môže sa vám stať, že zimné pneumatiky vám nebude mať kto vymeniť. Dôvodom je, že mnohí vodiči si túto úlohu nechávajú na poslednú chvíľu a mechanici majú na jeseň plné ruky práce.

Práve preto by ste sa mali nad kúpou nových gúm zamýšľať čím skôr, najlepšie hneď po sezóne. Hoci sa to nezdá, výber pneumatík nie je vôbec ľahkou záležitosťou a to najmä pre tých, ktorí sa do auta príliš nevyznajú.  Zárukou spokojnosti je však rozhliadnutie sa po tom, čo vám trh ponúka, pričom by ste si určite nemali zakúpiť prvý výrobok, na ktorý natrafíte. Odporúčanou značkou sú pneumatiky Continental, ktoré sú známe vďaka svojej kvalite a spoľahlivosti. Tento nemecký gigant zastrešuje viacero európskych výrobcov, pričom je špecifický mnohými vylepšeniami a inováciami.

Právom sú preto pneumatiky tejto značky jedny z najpredávanejších na svete a to nielen v kategórii osobných a úžitkových áut, ale aj SUV vozidiel. Prelomovou inováciou tejto značky je napríklad bezdušová pneumatika, ktorú si obľúbili ľudia po celom svete. Môžeme teda pokojne povedať, že značka Continental patrí medzi svetovú špičku nielen v predaji, ale najmä vo vývoji pneumatík. Ak teda potrebujete svoje gumy čoskoro vymeniť, jednoznačne odporúčame túto voľbu. Netreba však zabúdať na to, že nezáleží len na danej značke, ale najmä na parametroch pneumatiky, ktorá sa musí hodiť k vášmu autu. Ide najmä o veľkosť kolies, hĺbku a typ dezénu a iné.

V prípade, že sa chcete porozhliadnuť aj po iných výrobcoch, na trhu je ich k dispozícii veľké množstvo. Obyčajný človek sa však v daných značkách a výrobkoch nemusí úplne dobre vyznať a preto sú k dispozícii testy pneumatík. Tie každý rok uskutočňuje nezávislá renomovaná inštitúcia ADAC, ale aj rôzne renomované motoristické časopisy a magazíny. Vďaka nim veľmi ľahko zistíte, ktoré pneumatiky sú na trhu tie najlepšie a najpredávanejšie. Viete si z nich vybrať presne tie, ktoré sa vám zapáčia a budú sa vám zdať najspoľahlivejšie. Netreba však zabúdať, že v prípade kúpy pneumatík nie je dobré nakupovať tie najlacnejšie výrobky, ale riadiť by ste sa mali výhradne kvalitou. Spoľahlivé auto na ceste je na nezaplatenie a dobré pneumatiky vám niekedy vedia doslova zachrániť život.