ZDIEĽAŤ

Mnohí cestovatelia to určite poznajú. Úroveň hygieny v niektorých štátoch nie je zďaleka na takej úrovni ako u nás, preto sa stačí raz zabudnúť, a nepríjemná mykotická infekcia si ako svojho hostiteľa môže vybrať aj naše telo. Najčastejšie sa uvedené infekcie šíria v sprchách či v bazénoch a ich okolí, preto treba vždy do sprchy a po okolí bazénu chodiť v šľapkách. No na to nie vždy myslíme. Ak ste si aj vy doniesli nepríjemnú spomienku z cesty v podobe plesne na nohách, ponúkame vám zaujímavý spôsob, ako s ňou skoncovať.

Samozrejme, väčšina ľudí ako prvé zájde do lekárne a kúpi si krém s obsahom antimykotika. Prvé často nezaberie, a preto skúšajú ďalej. I keď zvyčajne sa infekcie podarí po určitej dobe zbaviť, nie úplne u každého. Preto na trhu existujú aj alternatívy k bežnej liečbe, a to v podobe produktov s prírodnými účinnými látkami. Bez ohľadu na spôsob liečby je potrebné dodržať tri základné princípy:

· Prípravky aplikovať nielen na miesta, kde je infekcia viditeľná v podobe odlupujúcej sa kože, ale aj na okolie týchto miest

· Po zmiznutí základných symptómov (odlupovanie kože, pálenie, zápach) je potrebné s liečbou pokračovať ešte aspoň 7 až 14 dní

· Rovnakú liečbu by mali podstúpiť aj iní členovia domácnosti, s ktorými zdieľate napríklad spoločnú kúpeľňu.

Jedným z najpopulárnejších produktov určených na liečbu mykotických infekcií nôh na európskom trhu je Fresh Fingers. Jeho účinnými látkami sú nasledujúce:

· Farnezol – prírodné dezinficiens a antiseptikum s pôvodom v rastlinných siliciach, ktoré navyše odstraňuje zápach

· Climbazola – spomaľuje až zastavuje rast patogénov a redukuje nepríjemné svrbenie

· Esenciálny olej z mäty – má najmä upokojujúce a chladivé účinky

· Vitamín E – prispieva k regenerácií kožného tkaniva

Celkové skúsenosti pacientov s produktom Fresh Fingers sú dobré, a preto rozhodne stojí za vyskúšanie.