ZDIEĽAŤ

Využívate na cestovanie vlastný osobný automobil? Ročne odjazdíte desaťtisíce kilometrov, a preto potrebujete auto vymeniť každé dva či tri roky za nové a maximálne spoľahlivé? Kupovať ho by bolo príliš finančne náročné. V uvedenom prípade sa vám oveľa viac oplatí, ak vozidlo zafinancujete operatívnym lízingom. Uvidíte, že v konečnom dôsledku ušetríte obrovské peniaze.

Operatívny lízing je výhodnou alternatívou kúpy vozidla na bežný lízing, hypotéku či za hotové peniaze, ktorá sa oplatí najmä spoločnostiam či ľuďom, ktorí jazdia skutočne často a dlhé trasy. Samotná forma tohto financovania totiž umožňuje bezproblémovú a najmä finančne nezaťažujúcu výmenu starého auta za nové, a to vo frekvencii každé dva či tri roky.

Za nové auto nikdy neplatíte plnú sumu, čo je výhodné. Peniaze tak môžete investovať niekde, kde sa dokážu zhodnotiť. Za auto platíte len pravidelnú mesačnú splátku, ktorá zahŕňa „prenájom auta“, no taktiež aj všetky potrebné poistenia a krytie prípadnej servisnej údržby či servisných opráv. Vaše extra náklady za prevádzku vozidla tak ostávajú len pohonné hmoty.

Zmluva o operatívnom lízingu sa zväčša uzatvára na obdobie 24 až 48 mesiacov. Po jej uplynutí je vozidlo vrátené lízingovej spoločnosti a vy si môžete opäť zaobstarať nové cez novú zmluvu. Nepotrebujete disponovať veľkou hotovosťou, keďže opäť platíte len mesačnú splátku. Tento systém zaručuje výhodnú obnovu vozového parku, a to bez toho, aby vás to akokoľvek finančne zaťažilo. Navyše, nestratíte žiadne peniaze z hodnoty auta tak, ako by ste stratili v prípade jeho kúpy a následného predaja s výrazne zníženou hodnotou.

Ak aj vás zaujal operatívny lízing, môžete si nechať vypracovať nezáväznú kalkuláciu od spoločnosti Hertzlease. Na jej stránke nájdete jednoduchú kalkulačku, do ktorej zadáte všetky potrebné údaje vrátane preferovaného modelu vozidla a čo nevidieť získate informáciu o mesačnej splátke.