ZDIEĽAŤ
7 luxusne vybavených európskych marín
7 luxusne vybavených európskych marín

Luxusne vybavené maríny nenájdete len v exotických krajinách. Aj európske prístavy sú nádherné a ponúkajú možnosti pohodlného kotvenia rekreačných lodí. Tieto maríny nie sú len miestami na kotvenie, ale tiež centrami pre spoločenský život. Majú skvelý servis a ležia pri mestách, ktoré stoja za návštevu. Ak sa budúce leto chystáte plaviť po mori, odporúčame vám kotviť v nasledujúcich prístavoch.

1. Porto Montenegro, Čierna Hora

Porto Montenegro nie je len prístav, ale aj exkluzívne mestečko a prvým zariadením svojho druhu na svete s platinovou triedou . Okrem štandardného vybavenia nájdete v prístave nákupné centrum s luxusnými značkovými butikmi a vybranými reštauráciami, kde si môžete vychutnať medzinárodnú kuchyňu. K tomu pridajte prvotriedne wellness centrum a súkromné letisko v blízkosti maríny. Porto Montenegro  je jasnou voľbou pre každého, kto vyberá lode na predaj.

2. Marina di Porto Cervo, Sardínia, Taliansko

Marina di Porto Cervo je symbolom luxusu a elegancie. Okrem moderného vybavenia je táto marína obklopená krásnymi vilami a rezidenciami. Turisti si tu môžu naplno užiť nočný život, kultúrne podujatia a skvelú miestnu kuchyňu. V prístave Marina di Porto Cervo budete chcieť vďaka reštauráciám, kaviarňam a butikom zostať niekoľko dní.

3. Puerto Banús, Španielsko

Puerto Banús je synonymom dokonalého až extravagantného prístavu. Nákupné centrum v prístave ponúka najnovšie módne oblečenie svetoznámych značiek. V blízkosti prístavu sa nachádza nádherná pláž a okolie je známe bujarým nočným životom. S obrovskou ponukou reštaurácií a klubov je Puerto Banús ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú kombináciu oddychu a zábavy. Koho nezaujíma nočný život, ten môže stráviť čas prechádzkou po historickom Starom meste s unikátnymi umeleckými galériami.

4. Port Hercules, Monako

Okrem svojho malebného prostredia je Port Hercules vybavený všetkým, čo pre komfortné kotvenie potrebujete, vrátane práčovne a reštaurácií. V prístave sa nachádzajú súkromné klubovne, kde majitelia jácht môžu relaxovať i exkluzívne podniky s výhľadom na more. Možno v prístave objavíte vysnívané jachty na predaj. Okrem toho majú turisti prístup do luxusných kasín či koncertných sál.

5. Marina di Stabia, Taliansko

Marina di Stabia nesklame tých, ktorí hľadajú harmóniu medzi špičkovými službami a nádhernou prírodou. V prístave si vychutnáte pokojné prostredie s nádhernými výhľadmi na pobrežie Amalfi. Odporúčame nájsť si čas na prehliadku Pompejí, ostrova Capri a na prechádzku po Neapole.

6. Marina Port Vell, Barcelona, Španielsko

Marina Port Vell v Barcelone je vybavená najmodernejšou technológiou pre jachty. Ohúri vás počet reštaurácií a potešia súkromné jachtárske kluby.  Do centra Barcelony to máte z prístavu na skok. Nezabudnite objaviť  všetky malebné zákutia mesta, nájdite si čas na prehliadku baziliky Sagrada Família a spoznávajte miestnu kultúru. Pri plavbe po mori však myslite na to, že potrebujete skúseného kapitána. Váš preukaz vodca malého plavidla na mori neplatí.

7. Port Adriano, Mallorca, Španielsko

Port Adriano je štýlovým a moderným prístavom. Slnkom zaliata Mallorca priam láka k tomu, aby ste v prístave zostali dlhší čas a preskúmali všetky pláže v okolí. Nájdite si čas na výstup k hradu Bellver a prehliadku katedrály Panny Márie. Prístav je pre jachty plne vybavený najmodernejšími technológiami a návštevníci môžu relaxovať v okolí nielen na miestnych plážach, ale tiež počas hry golfu na blízkom golfovom ihrisku.

 

 

Gabriela Kudláčová – senior copywriter